Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że baterie pocisków antyrakietowych Patriot na Ukrainie mogłyby skutecznie chronić polsko-ukraińskie pogranicze.
Kilka dni temu niemiecka minister obrony Christine Lambrecht zaproponowała wsparcie dla Polski, obejmujące systemy obrony przeciwlotniczej Patriot i myśliwce Eurofighter. Polski minister obrony Mariusz Błaszczak powiedział w środę, że zwrócił się do strony niemieckiej, aby proponowane Polsce baterie Patriot zostały przekazane Ukrainie.


Premier Morawiecki powiedział przed odlotem na szczyt grupy V-4 w Koszycach na Słowacji, że Polska chce, aby polsko-ukraińskie pogranicze było jak najlepiej chronione. Dodał, że propozycja ministra Błaszczaka będzie dobrą propozycją, która ochroni pogranicze. Robimy wszystko, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa w tej części Polski - oświadczył premier. Dodał, że polskie władze obawiają się kolejnej fali uchodźców z Ukrainy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty