Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Kreml. Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Kreml. Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Rosyjski reżim zablokował strony internetowe „Rady Matek i Żon”. Organizacja protestowała przeciwko wojnie na Ukrainie i żądała wstrzymania mobilizacji.
Wcześniej kremlowska propaganda zorganizowała spotkanie Władimira Putina z wybraną grupą matek żołnierzy. Jak udowodnili niezależni dziennikarze, zaproszone kobiety to zwolenniczki zbrodniczej polityki rosyjskiego dyktatora, a w trakcie spotkania padały słowa nienawiści wobec Ukrainy i zachodniego świata.

Zablokowania profilu „Rady Matek i Żon” na popularnym w Rosji portalu społecznościowym zażądała Prokuratura Generalna. Wcześniej działaczki tej organizacji zgromadziły się w Petersburgu przed siedzibą sztabu Zachodniego Okręgu Wojskowego, gdzie odczytały petycję skierowaną do władz Rosji. Kobiety zażądały rozpoczęcia rokowań z Kijowem, rezygnacji z wykorzystania broni jądrowej oraz wycofania rekrutów wcielonych do armii z rejonów graniczących z Ukrainą. W ocenie niezależnych komentatorów, kremlowski reżim boi się takich wystąpień i dlatego nasila wewnętrzne represje wobec przeciwników wojny, aby nie stracić kontroli nad rosyjskim społeczeństwem.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty