Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Kreml atakami na cywilów i ukraińską infrastrukturę próbuje przykryć brak sukcesów na froncie. źródło: https://twitter.com/DefenceU
Kreml atakami na cywilów i ukraińską infrastrukturę próbuje przykryć brak sukcesów na froncie. źródło: https://twitter.com/DefenceU
Ukraińskie władze przestrzegają przed możliwymi kolejnymi zmasowanymi rosyjskimi ostrzałami rakietowymi. Kreml atakami na cywilów i ukraińską infrastrukturę próbuje przykryć brak sukcesów na froncie.
Rosjanie bez powodzenia atakują w Donbasie, a na południowym odcinku frontu przygotowują się do obrony przed ukraińską ofensywą.

Po zeszłotygodniowych rosyjskich atakach na infrastrukturę wciąż bez prądu pozostaje kilkaset miejscowości. Tymczasem zagrożenie kolejnym zmasowanym ostrzałem rakietowym jest jak najbardziej realne. Kreml nie ukrywa że terror ma skłonić Ukraińców do ustępstw.

Działania Rosjan są odpowiedzią na ich niepowodzenia na froncie - a tam, mimo ciągłych szturmów w Donbasie Rosjanom od wielu tygodni nie udaje się zdobyć Bachmutu i Awdijiwki w obwodzie donieckim. Ostatniej doby, według raportu Sztabu Generalnego, Ukraińcy odparli tam rosyjskie ataki w okolicach 10 miejscowości.

Jak wyjaśnia rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk, pułkownik Serhij Czerewatyj w Donbasie każdej doby Rosjanie po kilkadziesiąt razy szturmują pozycje ukraińskiej armii. Ostrzeliwują też za pomocą artylerii i lotnictwa. Mimo to, oraz mimo trudnych warunków pogodowych, ukraińskie wojsko utrzymuje tam obronę.

Jednocześnie, po wycofaniu się z Chersonia, Rosjanie na południu kraju na lewym brzegu Dniepru budują umocnienia. Tam, według amerykańskich analityków z Instytutu Badań Nad Wojną, Rosjanie kopią okopy i tworzą zapory przeciwczołgowe, tak, aby zapobiec ewentualnemu przesuwaniu się wojsk ukraińskich w kierunku Krymu.
Relacja Pawła Buszko (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty