Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Rosjanie rozpoczęli kolejny ostrzał rakietowy Ukrainy - informują ukraińskie władze. Poprzedzony on był nocnym atakiem dronów Shahed 136.
Według pojawiających się informacji, Rosjanie wystrzelili rakiety z kierunku południowego.

Ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 47 z 55 rakiet wystrzelonych rano przez Rosję. Poinformował o tym sztab generalny Ukrainy. Moskwa użyła między innymi pocisku naddźwiękowego Kindżał. Dwadzieścia pocisków zestrzelono w rejonie Kijowem. W stolicy Ukrainy w wyniku ataku zginęła jedna osoba.

Alarm przeciwlotniczy obowiązuje na terenie całej Ukrainy. Wcześniej ukraińscy wojskowi informowali, że podczas nocnego ataku zestrzelili 24 drony kamikadze Shahed - 136, które Rosjanie wypuścili na terytorium Ukrainy.

Atak dronów to zapowiedź rosyjskiego zmasowanego ataku rakietowego - wyjaśnia rzecznik Dowództwa Operacyjnego Południe ukraińskiej armii Natalia Humeniuk. Jak zaznacza, obserwowana jest aktywność rosyjskiego lotnictwa strategicznego w rejonie Morza Kaspijskiego i obecność trzech okrętów rakietowych na Morzu Czarnym z 20 rakietami Kalibr na pokładach.

Ostatni zmasowany rosyjski atak rakietowy miał miejsce 14 stycznia. Jedna z rakiet trafiła wówczas w blok mieszkalny w Dnieprze zabijając ponad 40 cywilów.
Relacja Pawła Buszko (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty