Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. pixabay.com / Engin_Akyurt (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Engin_Akyurt (CC0 domena publiczna)
Prezydent Turcji obiecuje odbudowę domów zniszczonych w poniedziałkowych trzęsieniach ziemi w Turcji i w Syrii. Recep Tayyip Erdogan odwiedził zniszczone tereny na południu kraju. Liczba zabitych przez kataklizm przekroczyła 11 tysięcy.
Turecki prezydent przyleciał m.in. do prowincji Hatay czyli do jednego z najbardziej zniszczonych trzęsieniami terenów w kraju. Apelował o jedność i mówił, że do akcji ratunkowej zmobilizowano wszystkie siły i środki. Zapowiedział też odbudowę zniszczeń. „Mam nadzieję, że w ciągu roku, tak jak w innych prowincjach w których doświadczaliśmy katastrof, odbudujemy domy w tych 10 prowincjach, które teraz ucierpiały, tak jak robiliśmy to wcześniej“ - mówił.

Wszystko to dzieje się w czasie, gdy coraz więcej Turków otwarcie skarży się, że pomoc przyszła zbyt późno. Prezydent Erdogan mówił, że to wina zniszczonych dróg i lotnisk.

W akcji ratowniczej uczestniczy obecnie ponad 60 tysięcy osób z Turcji i wiele zespołów ratunkowych z całego świata. Eksperci mówią jednak, że kończy się czas, gdy można jeszcze wyciągnąć żywe osoby spod gruzów.

W dziesięciu tureckich prowincjach obowiązuje teraz stan wyjątkowy, a w całym kraju żałoba narodowa.
Relacja Wojciecha Cegielskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty