Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Polska może otrzymać z Unii Europejskiej ponad miliard złotych na pokrycie kosztów związanych z przekazywaniem wsparcia militarnego dla Ukrainy.
Konkretne decyzje w tej sprawie mają zapaść na trwającym szczycie Rady Europejskiej w Brukseli

- Polska otrzymała w ramach tego mechanizmu już około 200 milionów złotych, w najbliższych tygodniach to wsparcie ma zostać znacznie zwiększone - poinformował w Brukseli minister do spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk. - Polska w perspektywie kolejnych tygodni ma szansę otrzymać kolejne setki milionów. Ta kwota może nawet w najbliższych tygodniach dojść do miliarda złotych. Natomiast liczymy na to, że ta kwota będzie zwiększana, bo to już nie chodzi tylko o kwestie pieniędzy, które my pozyskujemy. To oczywiście bardzo ważne, ale też jeżeli my pozyskamy gwarancje większego możliwości refinansowania, będzie możliwe też mocniejsze wsparcie dla Ukrainy.

Unijni przywódcy dyskutują też nad zwiększeniem zasobów unijnego Instrumentu na rzecz Pokoju.
- Polska otrzymała w ramach tego mechanizmu już około 200 milionów złotych, w najbliższych tygodniach to wsparcie ma zostać znacznie zwiększone - poinformował w Brukseli minister do spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty