Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. Facebook.com/zelenskiy.official
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. Facebook.com/zelenskiy.official
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wzywa do reformy Rady Bezpieczeństwa ONZ. Stwierdził, że przewodnictwo Rosji w Radzie świadczy o całkowitym bankructwie tej instytucji. "Dziś terrorystyczne państwo zaczęło przewodniczyć Radzie Bezpieczeństwa ONZ" - przekonywał ukraiński przywódca w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.
- Wczoraj rosyjska armia zabiła kolejne ukraińskie dziecko - pięciomiesięcznego chłopca o imieniu Danyło z Awdijiwki w Donbasie. Jego rodzice są ranni. To jeden z setek ataków artyleryjskich, jakie państwo terrorystyczne przeprowadza każdego dnia. Jednocześnie Rosja przewodniczy Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Trudno sobie wyobrazić coś, co bardziej świadczy o całkowitym bankructwie takich instytucji - mówi Zełenski.

Rosja przejęła w sobotę rotacyjne przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Moskwa jest stałym członkiem tej Rady - obok Stanów Zjednoczonych, Chin, Wielkiej Brytanii i Francji. Od początku inwazji Kremla na Ukrainę w lutym ubiegłego roku ukraińskie władze wielokrotnie kwestionowały prawo Federacji Rosyjskiej do zasiadania w Radzie.
"Dziś terrorystyczne państwo zaczęło przewodniczyć Radzie Bezpieczeństwa ONZ" - przekonywał ukraiński przywódca w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty