Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: TVP Info
źródło: TVP Info
Prawo i Sprawiedliwość w nowym spocie przypomina o agresywnych i hejterskich ekscesach celebrytów i polityków, którzy swoim udziałem promują marsz Platformy Obywatelskiej w Warszawie.
Zdaniem posła PiS, Radosława Fogla niedzielny marsz opozycji będzie „pokazem hejtu, nienawiści i kompletnego niezrozumienia demokracji”.

Antyrządowy marsz opozycji wyruszy w południe z Placu na Rozdrożu i przejdzie na Plac Zamkowy w Warszawie. Uczestniczą w nim, oprócz lidera PO Donalda Tuska, przedstawiciele innych ugrupowań opozycyjnych: Lewicy, PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni. W mediach społecznościowych Platforma Obywatelska promuje wydarzenie m.in. grafiką z pracownikiem TVN24 Piotrem Kraśką.

– Lider PO Donald Tusk zwołując marsz liczy na wewnętrzną mobilizację w partii, manifestacja jest też próbą postawienia pod ścianą innych liderów opozycyjnych – ocenił w niedzielę w Polskim Radiu 24 poseł PiS Radosław Fogiel. – To określenie: „marsz nienawiści” jest jak najbardziej uprawnione – podkreślił.

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało serię wpisów, w których punktuje celebrytów i polityków, którzy w niedzielę będą protestować przeciwko rządom PiS. Partia przypomina przy tym o wulgarnych i hejterskich ekscesach z udziałem znanych uczestników marszu Platformy Obywatelskiej.

Spot rozpoczyna fragment programu „Fakty” TVN, w którym marsz promowano stwierdzeniem, że do udziału w nim „zachęcają osoby znane, cenione i szanowane”. Przykładów nie brakuje.

W ostatnich dniach głośno było o wulgarnym nagraniu aktora Andrzeja Seweryna, w którym wzywał, aby „przyp***ć Trumpom, Kaczyńskim, Orbanom i innym faszystom”.
PiS zwraca uwagę także na obecność Krystyny Jandy. Aktorka w ostatnich latach wypowiadała się negatywnie wobec działań polskiego rządu i partii PiS wskazywała, że nie można oddać Polski w ręce złodziei. – Ja się czuję, jakby ktoś na mnie s***ł po prostu cały czas – mówiła w kampanii prezydenckiej.
Na marsz – wskazują sztabowcy PiS – wybiera się także „ceniona i szanowana” Marta Lempart. Liderka tzw. Strajku Kobiet znana jest z wulgaryzmów na proaborcyjnych manifestacjach.
Wśród uczestników znajduje się aktor Daniel Olbrychski, który w niewyemitowanym przez TVN24 wywiadzie mówił m.in., że „znaczna część narodu jest bezdennie głupia”.
Swoją obecność w wydarzeniu Donalda Tuska zapowiedział też Lech Wałęsa.
Nie zabraknie oczywiście także najgłośniejszych nazwisk Platformy Obywatelskiej. Mową nienawiści w tym gronie słynie przede wszystkim Sławomir Nitras, który zapowiadał już „piłowanie katolików”, popchnął posła w Sejmie, uderzył posłankę, a aktywistów pro-life szturchał krzycząc, że są „gnojami” i „bandą psycholi”.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty