Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

źródło: https://pixabay.com/pl/1447980/No_Name13/CC0 - domena publiczna
źródło: https://pixabay.com/pl/1447980/No_Name13/CC0 - domena publiczna
W poniedziałek wieczorem Niemcy rozegrają z Ukrainą swój 1000. międzynarodowy mecz w historii.
W loży na stadionie w Bremie zasiądzie między innymi prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier. Gospodarz Zamku Bellevue podkreślił, że spotkanie ma charakter charytatywny na rzecz Ukrainy, walczącej z rosyjską agresją.

Zdaniem napastnika niemieckiej reprezentacji Niclasa Füllkruga bremeński Weserstadion oferuje odpowiednią "oprawę" dla tego wyjątkowego jubileuszowego meczu. Wychowanek Werderu Brema odniósł się także do sytuacji na Ukrainie.

- Ostatnie wydarzenia w okolicach Chersonia uzmysławiają nam, że ukraińscy piłkarze mają obecnie zupełnie inne problemy. Niemniej mamy nadzieję, że spędzą u nas kilka przyjemnych chwil - zaznaczył.

Nad Wezerą pojawi się również prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier. Przypomniał, że po ataku Rosji fundacja Niemieckiego Związku Piłki Nożnej przeznaczyła Ukrainie ponad 10 milionów euro na projekty społeczne. Według dyrektora DFB Rudiego Völlera dzisiejszy mecz jest nie tylko okazją do zebrania kolejnych datków, ale też do wysłania "wyraźnego sygnału pokoju".

Niemcy już od kilku dni przygotowują się do trzech czerwcowych spotkań towarzyskich, ponieważ jako gospodarze przyszłorocznych mistrzostw Europy są zwolnieni z eliminacji. Już w nadchodzący piątek drużyna Hansiego Flicka ponownie zmierzy się z Polską.
Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty