Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Sekretarz stanu USA Antony Blinken ostrzegł, że wstrzymanie amerykańskiej pomocy dla Ukrainy jest w interesie przeciwników Stanów Zjednoczonych, takich jak Rosja, Iran i Chiny.
Blinken wezwał Kongres do szybkiego uchwalenia dodatkowych funduszy dla Ukrainy, a także dla Izraela.

Podczas wywiadu dla telewizji CNN Anthony Blinken został zapytany, co oznaczałoby dla Ukrainy i Izraela, gdyby zaproponowany przez prezydenta Joe Bidena pakiet pomocowy nie został przyjęty przed końcem roku.

- Myślę, że jedyni ludzie, którzy byliby szczęśliwi, jeśli wniosek o uzupełnienie funduszy nie zostałby przegłosowany i zatwierdzony przez Kongres, znajdują się w Moskwie, w Teheranie, w Pekinie - powiedział. Blinken podkreślił, że dodatkowe środki dla Ukrainy są absolutnie niezbędne.

Sekretarz stanu zwrócił uwagę, że nie tylko USA wspierają Ukrainę, robią to również ich europejscy sojusznicy. - Mamy więc podział obciążeń, którego potrzebujemy. To czas, aby naprawdę przyspieszyć, ponieważ - jeśli tego nie zrobimy - Putin będzie mógł bezkarnie iść naprzód. I wiemy, że nie zatrzyma się na Ukrainie - podkreślił.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poprosił Kongres o dodatkowe sto miliardów dolarów na pomoc dla Ukrainy, Izraela, Tajwanu i ochronę granic USA. Pakiet na razie blokują w Kongresie republikanie.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty