Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. pixabay.com / ID 9743366 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / ID 9743366 (CC0 domena publiczna)
Polska Akcja Humanitarna szacuje, że w tym roku pomocy potrzebować będzie prawie 15 milionów Ukraińców, w kraju i na uchodźstwie. Organizacja, w ramach różnych programów wsparcia, dotarła do ponad 600 tysięcy uchodźców.
Polska Akcja Humanitarna działa na ich rzecz już od 2014 roku - powiedziała Magdalena Irzycka z PAH.

- Kiedy pojawiła się eskalacja wojny w dwudziestym drugim roku, to te działania nasze się znacznie zintensyfikowały i już w maju dwudziestego drugiego roku powołaliśmy nową strukturę, która nazywa się Biuro Krajowe Polska. Miało zajmować się właśnie pomocą przede wszystkim dużej fali uchodźców, która pojawiła się w naszym kraju, pomagać im tutaj, na miejscu - dodała Magdalena Irzycka.

Polska Akcja Humanitarna ma również biura w Ukrainie, między innymi w Kijowie, gdzie pracownicy organizacji są na stałe. To koło 250 osób, niosących pomoc w najbardziej potrzebujących regionach. Jest ona wielowymiarowa, finansowa i rzeczowa. Jak podkreśliła Magdalena Irzycka, przed zimą ważna była pomoc związana z bezpiecznym schronieniem. PAH wspierał w odbudowie, ogrzewaniu, dostarczane były koce, sprzęty dla osób z niepełnosprawnościami. Ta pomoc wciąż jest bardzo szeroka i intensywna.

Ukraińcy, którzy zostali w ojczyźnie, to często osoby starsze, z niepełnosprawnościami. Polska Akcja Humanitarna prowadzi w Ukrainie specjalne centra, głównie na wschodzie kraju, do którym mogą się one zgłaszać, otrzymać w nich między innymi żywność. W Polsce PAH pomaga uchodźcom w znalezieniu dachu nad głową i pracy. Organizuje szkolenia zawodowe i dofinansowuje naukę języka polskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty