Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. źródło: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. źródło: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Przedstawiciele ukraińskiego rządu udadzą się dziś na granicę z Polską - poinformował Wołodymyr Zełenski.
Podobną zapowiedź ukraiński prezydent ogłosił już w środę - mówił wtedy, że do 24 lutego na polsko-ukraińskie przejście w celu rozmów może przyjechać ukraiński premier i ministrowie infrastruktury, rolnictwa i obrony. W czwartek premier Donald Tusk mówił, że do spotkania międzyrządowego dojdzie 28 marca w Warszawie, a nie na granicy.

Ukraiński przywódca dodał na konferencji prasowej, że nie wie, czy na granicy pojawią się przedstawiciele polskiego rządu, ale Ukraińcy na pewno będą.

- Nasz premier z ministrami odpowiedzialnymi za logistykę, infrastrukturę, produkcję agrarną, ale też szefowie służb granicznych będą dziś na granicy z Polską. Czy będą tam polscy koledzy - to jest ich osobista decyzja - powiedział Zełenski.

Wołodymyr Zełenski dodał, że ukraińskie ziarno nie jest eksportowane do Polski, ale przesyłane tranzytem. Wczoraj ukraiński minister rolnictwa Mykoła Solski w rozmowie z polskimi dziennikarzami w Kijowie podkreślił, że rozumie prawo polskich rolników do protestów, zaapelował jednak, aby nie przybierały one skrajnych form. Zaznaczał, że docenia też, jak się wyraził, praktyczne kroki, które podejmuje polski rząd w celu rozwiązania sytuacji z protestami na granicy i ostudzenia emocji.
Relacja Pawła Buszko (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty