Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / klimkin (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / klimkin (CC0 domena publiczna)
Zdrowie psychiczne dzieci to temat konferencji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i instytut Badań Edukacyjnych.
Wydarzenie jest zwieńczeniem Tygodnia Zdrowia Psychicznego, organizowanego przez resort edukacji.

Celem konferencji jest określenie kluczowych działań, które powinny zostać podjęte dla wspierania zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, a także sposobów ich realizacji we współpracy między różnymi sektorami i instytucjami.

Wiceminister edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz zapewniała, że do zrobienia jest bardzo dużo. "Wszystkie badania wskazują na to, że mamy do czynienia z problemem, który trzeba jak najszybciej rozwiązać" - mówiła.

Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy tematyczne, zajmujące się konkretnymi zagadnieniami. "Tam będziemy rozmawiać o różnych zagadnieniach - od profilaktyki, diagnostyka", dodała wiceszefa resortu edukacji.

W konferencji wezmą udział między innymi Rzecznik Praw Obywatelskich, organizacje pozarządowe i eksperci działające na rzecz zdrowia psychicznego, a także organizacje młodzieżowe.

W połowie lutego szeroką debatę poświęconą zdrowiu psychicznemu uczniów zorganizowała w Senacie Akcja Uczniowska. Wydarzenie zakończyło się podpisaniem Paktu Zdrowia Psychicznego, zawierającego 132 postulaty dotyczących troski o dobrostan psychiczny najmłodszych.
Relacja Martyny Szymczakowskiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty