Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Do końca marca będą gotowe założenia ustawy o zakazie sprzedaży jednorazowych e-papierosów w Polsce - powiedział wiceminister zdrowia - Wojciech Konieczny.
Wcześniej w życie wejdzie unijna dyrektywa zakazująca sprzedaży aromatyzowanych wyrobów podgrzewanych. Ta jest już gotowa i czeka na wdrożenie.

Wiceszef resortu zdrowia - Wojciech Konieczny - powiedział, że ministerstwo chce, aby zakaz sprzedaży wszystkich jednorazowych e-papierosów, używanych głównie przez nastolatki, zaczął obowiązywać jak najszybciej. - Do końca marca będą gotowe założenia tych zmian, które chcemy wprowadzić, ponieważ wprowadzimy zakaz nie tylko jednorazowych e-papierosów, czy wyrobów, bo trudno to nazwać papierosami. Pierwsze rozmowy wstępne z innymi ministerstwami są już prowadzone, także jest zielone światło, żeby te jednorazowe wyroby zniknęły z naszego rynku.

Najnowszy raport Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych pokazał, że w ostatnim roku sprzedaż jednorazowych e-papierosów wzrosła o 300 procent, a zdecydowana większość "nabywców" to dzieci. 95 procent jednorazowych e-papierosów smakowych pochodzi z Chin. Ich skład nie jest znany, co może być groźne dla zdrowia nastolatków.
Wiceszef resortu zdrowia - Wojciech Konieczny - powiedział, że ministerstwo chce, aby zakaz sprzedaży wszystkich jednorazowych e-papierosów, używanych głównie przez nastolatki, zaczął obowiązywać jak najszybciej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty