Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Strefa Gazy. Fot. www.google.pl/maps
Strefa Gazy. Fot. www.google.pl/maps
Stany Zjednoczone i Jordania zrzuciły z powietrza pomoc humanitarną w Strefie Gazy - poinformowało Centralne Dowództwo USA.
Na początku weekendu prezydent Joe Biden zapewnił, że zrobi wszystko, aby zwiększyć pomoc humanitarną dla oblężonego wojną regionu.

W specjalnym oświadczeniu podano, że w wyniku połączonej operacji Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych i Królewskich Jordańskich Sił Powietrznych amerykański samolot C-130 zrzucił 38 000 posiłków wzdłuż wybrzeża Gazy.

W sumie zrzucono 66 paczek - po 22 z każdego z trzech samolotów. W paczkach nie było wody ani środków medycznych. Cała akcja została przeprowadzona w stu procentach zgodnie z wcześniejszymi założeniami - poinformował Biały Dom, który dodał, że to dowód, że taka pomoc z powodzeniem może być kontynuowana.

Na początku weekendu Joe Biden ubolewał nad powolnym tempem pomocy dla Strefy Gazy, ogłaszając zbliżające się zrzuty. W rozmowie z premier Włoch Giorgią Meloni w Gabinecie Owalnym, amerykański prezydent powiedział również, że USA pracują nad wynegocjowaniem zawieszenia broni, które umożliwiłoby udzielenie dodatkowej pomocy dla mieszkańców ogarniętej wojną Gazy.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty