Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ministerstwo sportu i turystyki przeznaczy w tym roku 40 milionów złotych na wsparcie lig amatorskich.
Szef resortu Sławomir Nitras poinformował, że celem programu jest stworzenie warunków do sportowej rywalizacji amatorów, aktywnego spędzania czasu wolnego i kształtowania zdrowego stylu życia. Nabór właśnie się rozpoczął i potrwa do soboty. W ciągu miesiąca wnioski będą rozstrzygnięte i rozpocznie się wypłata środków.

Minister sportu Sławomir Nitras powiedział, że wsparcie ma być kompleksowe i pokryje niezbędne koszty funkcjonowania. "Chcielibyśmy objąć programem jak najwięcej lig. Zakładamy, że maksymalne wsparcie dla jednej ligi może wynieść do 200 tysięcy złotych. Ale wyobrażam sobie, że te pieniądze można uzyskać, kiedy prowadzi się na przykład kilka lig. Kwalifikowanymi kosztami może być wynajem hal, promocja, zakup sprzętu"- dodał szef resortu sportu. Utrzymanie jednej ligi miałoby wynieść średnio 50-60 tysięcy złotych rocznie.

Była mistrzyni Europy w koszykówce Katarzyna Dulnik prowadzi amatorskie ligi między innymi dla dzieci. Jej zdaniem wsparcie pozwoli na duży rozwój sportu wśród amatorów. "Jeżeli trenujemy i raz w miesiącu, raz na dwa tygodnie, czy raz w tygodniu zagra się mecz, to robi się wokół tego atmosfera, która buduje społeczność, a to jest naprawdę bardzo ważne"- powiedziała prezeska Fundacji Kasi Dulnik. Podkreśliła, że przedstawi ministerstwu swoją ofertę.

Program ma być kontynuowany w kolejnych latach. Ministerstwo chce zbudować sieć lig amatorskich, a później wprowadzić ogólnopolskie rozgrywki lig amatorskich.
Relacja Martyny Szymczakowskiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty