Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kilka kliknięć i lot zgłoszony. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej uruchomiła właśnie darmową aplikację o nazwie Drone Tower. Służy ona właścicielom bezzałogowców do zgłaszania zamiaru lotu takim urządzeniem.
W myśl przepisów, niemal każdy lot dronem musi otrzymać zgodę na przebywanie w przestrzeni powietrznej - przypomniał minister infrastruktury Dariusz Klimczak. - My dzisiaj tak naprawdę dzięki niej będziemy mogli stwierdzić, ile rzeczywiście jest tych użytkowników. Ale to także jest niezwykle ważna informacja dla każdego pasjonata dronów, że zakup tego urządzenia i korzystanie z tego urządzenia musi być poprzedzone zgłoszeniem do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Musimy całkowicie kontrolować naszą przestrzeń powietrzną.

Dzięki aplikacji, operator drona będzie też mógł sprawdzić, w jakiej strefie przestrzeni powietrznej się znajduje.

Podręcznik użytkowania aplikacji jest dostępny na stronie internetowej PAŻP. W tej chwili w Polsce jest zarejestrowanych ćwierć miliona operatorów dronów.
W myśl przepisów, niemal każdy lot dronem musi otrzymać zgodę na przebywanie w przestrzeni powietrznej - przypomniał minister infrastruktury Dariusz Klimczak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty