Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Sejmowa komisja śledcza badająca aferę Pegasusa przesłuchała w trybie tajnym Jakuba Tietza.
To były delegowany prokurator do Ministerstwa Sprawiedliwości, odpowiedzialny za koordynację dotacji przekazywanych z Funduszu Sprawiedliwości. Ze środków miało być zakupione oprogramowanie Pegasus.

Zastępca przewodniczącego komisji Paweł Śliz z Polski 2050-Trzeciej Drogi powiedział po przesłuchaniu, że zeznania prokuratora były ważne dla wyjaśnienia sprawy. - Dzisiejsze przesłuchanie pokazało mi, że ta komisja ma sens - powiedział poseł. Zaznaczył jednak, że nie może mówić o żadnych szczegółach przesłuchania, bo nie chce przekazać informacji, które są chronione klauzulą tajności.

Podczas przesłuchania jawnego Jakub Tietz mówił, że w procesie zakupu oprogramowania Pegasus nie doszło do złamania prawa. Na pytania posłów odpowiadał jednak, że jego departament nie sprawdzał wykorzystania środków przekazanych z Funduszu Sprawiedliwości.
Zastępca przewodniczącego komisji Paweł Śliz z Polski 2050-Trzeciej Drogi powiedział po przesłuchaniu, że zeznania prokuratora były ważne dla wyjaśnienia sprawy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty