Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. www.twitter.com/europarl_pl
Fot. www.twitter.com/europarl_pl
Dziś mija termin zgłoszenia chęci głosowania korespondencyjnego w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Taka możliwość przysługuje osobom z niepełnosprawnościami i seniorom. W głosowaniu korespondencyjnym mogą wziąć udział osoby z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub które najpóźniej w dniu wyborów ukończą 60 lat.

Rzecznik Krajowego Biura Wyborczego Marcin Chmielnicki wyjaśnił, że aby skorzystać z takiej możliwości, należy zgłosić się do komisarza wyborczego. "Możemy to zrobić ustnie, pisemnie lub elektronicznie za pomocą usługi gov.pl" - zaznaczył rzecznik. W przypadku prawidłowego zgłoszenia chęci głosowania korespondencyjnego, najpóźniej sześć dni przed wyborami zostanie doręczony pakiet wyborczy.

Konieczne jest również podpisanie oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu. "Wszystko należy umieścić w kopercie zwrotnej i oddać listonoszowi, o ile taki zamiar zgłosiliśmy odbierając pakiet wyborczy. Możemy ją też osobiście zanieść na pocztę lub do lokalu wyborczego w dniu głosowania. Wówczas należy oddać kopertę członkowi komisji"- powiedział Marcin Chmielnicki.

Osoby z niepełnosprawnościami i seniorzy mają też prawo do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego i z powrotem do miejsca zamieszkania.
Rzecznik Krajowego Biura Wyborczego Marcin Chmielnicki wyjaśnił, że aby skorzystać z takiej możliwości, należy zgłosić się do komisarza wyborczego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty