Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
2 043 dotacje na łączną kwotę prawie 225 milionów złotych wypłacono z Funduszu Sprawiedliwości poza naborem i konkursem.
Wypłaty były możliwe, ponieważ w rozporządzeniu o Funduszu zapisano zasadę, że "w uzasadnionych przypadkach" dotacje można było przyznawać wedle uznania ministra sprawiedliwości.

Dane pochodzą z interaktywnego raportu, który Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało w Internecie. Do raportu załączono między innymi mapę, która pokazuje, jak przyznawano środki z Funduszu. Resort sprawiedliwości wskazuje, że pieniądze trafiały w dużej mierze do okręgów wyborczych, z których kandydowali politycy Solidarnej Polski.

Najwięcej środków, czyli 66 milionów złotych, przyznano w 2020 roku. Natomiast najwięcej dotacji przyznano w ubiegłym roku. Najwyższa kwota, bo prawie 23 miliony złotych, trafiła do okręgu wyborczego numer 20, z którego kandydował Dariusz Olszewski. Ponad 19 milionów złotych dotacji trafiło do okręgu, z którego startował były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. 17 milionów dotacji popłynęło do okręgu wyborczego Mariusza Goska. Wszyscy należą do Suwerennej Polski.

Jutro o godz. 10:00 kierownictwo resortu sprawiedliwości przedstawi wyniki audytu oraz nową wersję Funduszu Sprawiedliwości.
Relacja Jolanty Turkowskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty