Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
W środę rozpocznie się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się między innymi prezydenckim projektem ustawy o działaniach organów władzy państwowej na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.
Porządkuje on i upraszcza działanie cywilnych i wojskowych ośrodków władzy.

Wcześniej izba będzie kontynuować prace nad rządowym projektem ustawy dotyczącym prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa podczas przebiegu najważniejszych wydarzeń zaplanowanych w Polsce w czasie trwania prezydencji. Przepisy mają obowiązywać do 30 września 2025 roku.

Odbędzie się też drugie czytanie poselskiego projektu nowelizacji kodeksu wyborczego. Przygotowane przez Koalicję Obywatelską przepisy wprowadzają możliwość głosowania korespondencyjnego dla wszystkich wyborców.

Podczas tego posiedzenia izba zajmie się też poselskim projektem nowelizacji ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, którą przygotowała Lewica. To tzw. przepisy antyflipperskie, które mają zniechęcić do spekulacji nieruchomościami.

Posłowie zajmą się projektem nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Przygotowane przez posłów Polski 2050 przepisy przewidują wprowadzenie dwóch niedziel handlowych w miesiącu.
Relacja Małgorzaty Naukowicz (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty