Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Reklama  
Zobacz

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
"Mam jeszcze czas na decyzję" - mówił poseł Michał Woś z Suwerennej Polski. W Sejmie jest wniosek ministra sprawiedliwości Adama Bodnara o uchylenie mu immunitetu.
Ma to związek z nieprawidłowościami w Funduszu Sprawiedliwości. Wśród możliwych zarzutów wymienił przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, nadużycie zaufania oraz wyrządzenie szkody majątkowej wielkich rozmiarów. Chodzi o kupowanie oprogramowania szpiegowskiego Pegasus ze środków Funduszu Sprawiedliwości oraz zakup licencji na jego użytkowanie ze środków publicznych.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia informował podczas konferencji prasowej, że wniosek o uchylenie immunitetu posła Wosia jest w komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych.

Szef komisji regulaminowej Jarosław Urbaniak z Koalicji Obywatelskiej nie wyklucza, że kwestią immunitetu posła Wosia Sejm może się zająć na następnym posiedzeniu. Zapewnił, że w tej sprawie nie będzie skracał procedur.

- Żeby pan Woś nie miał w przyszłości argumentu, że zostały naruszone i że trzeba jego sprawę powtórzyć - powiedział.

Michał Woś może sam zrzec się chroniącego go immunitetu. W rozmowie z dziennikarzami zaznaczył, że na decyzję ma jeszcze czas.

- Nie przesądzam, drodzy państwo, jaką decyzję podejmę - powiedział.

Dodał, że atrakcyjny wydaje się taki scenariusz, w którym dochodzi do głosowania na sali plenarnej.

Zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora, Sejm wyraża zgodę na pociągnięcie posła lub senatora do odpowiedzialności karnej w drodze uchwały podjętej bezwzględną większością głosów ustawowej liczby posłów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty