Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

fot. PAP/Darek Delmanowicz
fot. PAP/Darek Delmanowicz
250 tysięcy osób, w tym ponad 150 delegacji państwowych, uczestniczy we mszy inaugurującej pontyfikat Leona XIV na placu św. Piotra i w bazylice watykańskiej. Papież w homilii powiedział, że zjednoczony Kościół powinien być zaczynem pojednania świata.
Laon XIV najpierw w popamobile przejechał przez plac św. Piotra i okolice pozdrawiając tłumy wiernych. Potem modlił się przy grobie św. Piotra w Grotach Watykańskich.

W homilii zwrócił uwagę, że żyjemy w czasach niezgody, nienawiści, przemocy, lęku przed innymi i wyzysku. Powiedział, że chce strzec dziedzictwa chrześcijańskiego i wychodzić naprzeciw wyzwaniom naszych czasów. "Budujmy Kościół oparty na miłości Boga i będący znakiem jedności, Kościół misyjny, który otwiera ramiona na świat, głosi Słowo, pozwala, by go niepokoiła historia, i który staje się zaczynem zgody dla ludzkości”- mówił.

Zastrzegł, że w działalności misyjnej nigdy nie chodzi o zdobywanie innych poprzez dominację, religijną propagandę czy za pomocą narzędzi władzy, lecz chodzi zawsze i wyłącznie o to, by miłować tak, jak czynił to Jezus. Papież przyjął insygnia i symbole papieskie władzy - paliusz i Pierścień Rybaka.
Relacja Piotra Kowalczuka [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty