Termometry w województwie kujawsko-pomorskim wskazują 30-35 stopni Celsjusza. Mogą dochodzić do nawet 39.
Mieszkańcy i turyści szukają sposobów na ochłodę - jedni wybierają cień parkowych drzew, inni klimatyzowane wnętrza, a wielu korzysta z kurtyn wodnych ustawionych w różnych częściach miasta. Rozmawiała z nimi reporterka Polskiego Radia PiK Agata Raczek.
- Chwilowo jest dużo lepiej, jest nawet bardzo fajnie. Chętnie postałbym dłużej, ale muszę iść. - Jest przyjemnie i powinno to być zdecydowanie. Regularnie każdy powinien korzystać - odpowiadają mieszkańcy.
A jakieś inne metody, żeby przetrwać ten upał w mieście? - pyta dziennikarka.
- Nie wychodzić na zewnątrz. Siedzieć w klimatyzowanych pomieszczeniach albo chociaż w mieszkaniu - mówi jeden z mieszkańców.
Czy jest chociaż chwilowa ulga podczas tego upału, jak się skorzysta z takiej kurtyny wodnej? - dopytuje reporterka.
- Tak - odpowiada.
A jakie masz jeszcze inne metody, żeby było chłodniej? - pyta dziennikarka.
- Lody i basen. - Fajne jest to, że można tutaj uczynić takiego lekkiego chłodu na ciele podczas tych upałów, a przede wszystkim unikać słońca, trochę w cieniu, pójść na lody, owoce i dużo, przede wszystkim dużo wody pić. - Staram się znaleźć jakoś cień. - Jakąś chyba kawiarnię, ale tak średnio w kawiarniach nawet - mówią mieszkańcy.
Po godzinie 15 w województwie kujawsko-pomorskim, podobnie jak na zachodzie, nad morzem oraz na Warmii i Mazurach spodziewane są burze. IMGW wydał alerty drugiego stopnia.
- Chwilowo jest dużo lepiej, jest nawet bardzo fajnie. Chętnie postałbym dłużej, ale muszę iść. - Jest przyjemnie i powinno to być zdecydowanie. Regularnie każdy powinien korzystać - odpowiadają mieszkańcy.
A jakieś inne metody, żeby przetrwać ten upał w mieście? - pyta dziennikarka.
- Nie wychodzić na zewnątrz. Siedzieć w klimatyzowanych pomieszczeniach albo chociaż w mieszkaniu - mówi jeden z mieszkańców.
Czy jest chociaż chwilowa ulga podczas tego upału, jak się skorzysta z takiej kurtyny wodnej? - dopytuje reporterka.
- Tak - odpowiada.
A jakie masz jeszcze inne metody, żeby było chłodniej? - pyta dziennikarka.
- Lody i basen. - Fajne jest to, że można tutaj uczynić takiego lekkiego chłodu na ciele podczas tych upałów, a przede wszystkim unikać słońca, trochę w cieniu, pójść na lody, owoce i dużo, przede wszystkim dużo wody pić. - Staram się znaleźć jakoś cień. - Jakąś chyba kawiarnię, ale tak średnio w kawiarniach nawet - mówią mieszkańcy.
Po godzinie 15 w województwie kujawsko-pomorskim, podobnie jak na zachodzie, nad morzem oraz na Warmii i Mazurach spodziewane są burze. IMGW wydał alerty drugiego stopnia.
Edycja tekstu: Michał Tesarski

Radio Szczecin