Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Półwysep Krymski. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Półwysep Krymski. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Ukraina w nocy i nad ranem (29.06) zaatakowała z powietrza okupowany przez Rosję Krym.
Drony pojawiły się w rejonach Sewastopola, Saki i Kerczu. Przez kilka godzin zamknięty był most nad Cieśniną Kerczeńską.

„Ukraina otworzyła nowy teatr wojny” - napisali dziennikarze The Wall Street Journal. Natomiast agencja UNIAN zwróciła uwagę, że od kilku tygodni życie na zaanektowanym przez Rosję półwyspie toczy się pod znakiem „nieprzewidywalności”.

Na okupowanym przez Rosjan półwyspie nasila się kryzys gospodarczy. Brakuje paliwa, energii elektrycznej, wody i żywności. Codziennie ogłaszane są alarmy przeciwlotnicze. Działalność turystyczna zamiera.

Eksperci wojskowi podkreślają, że wyzwolenie półwyspu przez Ukrainę, to klucz do politycznego upadku reżimu Władimira Putina. Przewodniczący Medżlisu Tatarów Krymskich Refat Czubarow, który uciekł z Krymu w 2014 roku zgadza się z ekspertami. Kreml lekceważy te sygnały. W publicznych wypowiedziach Władimir Putin i jego współpracownicy przekonują Rosjan, że poradzą sobie z każdym kryzysem.

Edycja tekstu: Michał Tesarski
Relacja IAR

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty