Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Na zakończenie czterodniowej wizyty Benedykta XVI w Niemczech, papież odprawi mszę na terenie lotniska we Fryburgu. Po południu spotka się z sędziami niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego, a wieczorem odleci do Rzymu.
Podczas sobotnich spotkań we Fryburgu papież mówił między innymi o kryzysie wiary, jaki przeżywa Kościół katolicki w świecie zachodnim. Zwracał uwagę, że Niemcy nie mogą narzekać na ubóstwo materialne, doskwiera im jednak ubóstwo duchowe. Podczas wieczornego nabożeństwa modlitewnego z młodzieżą, papież namawiał blisko 30 tysięcy młodych ludzi do odwagi i poświęcenia się Bogu. Ostrzegł też, że w ludzkich sercach czai się skłonność do zła.

Fryburg Bryzgowijski jest ostatnim etapem papieskiej wizyty w Niemczech. Wieczorem na terenie lotniska w pobliskim Lahr odbędzie się ceremonia pożegnania Benedykta XVI.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty