Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Kiosk "Ruchu". Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Kiosk "Ruchu". Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Polski Koncern Naftowy Orlen przejmuje kontrolę nad siecią kiosków i dystrybutorów prasy Ruch. Grupa obejmie 65 procent akcji spółki. Pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank.
Decyzję podjęło walne zgromadzenie akcjonariuszy. "To ważny krok do dalszego intensywnego rozwoju obszaru detalicznego Koncernu opartego o lokalizacje poza stacjami paliw i kompleksowe usługi dla klientów, w tym kurierskie" - napisano w przesłanym IAR komunikacie.

"Jesteśmy poważnym inwestorem, otwieramy kolejny rozdział w historii spółki Ruch, obejmując wyłącznie nowe akcje wyemitowane przez spółkę. Dzięki przejęciu kontroli możemy już wykorzystać pewne synergie, które wzmocnią spółkę i równolegle wprowadzą nasz biznes detaliczny na wyższy poziom" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Zamiar przejęcia Ruchu, Orlen zgłosił w kwietniu ubiegłego roku. W czerwcu tego roku podpisano umowę inwestycyjną, w tym samym miesiącu na przejęcie zgodził się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W tym miesiącu Orlen spłacił wierzytelności Ruchu, co otworzyło drogę do sfinalizowania transakcji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty