Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Rzecznik rządu Piotr Müller. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_M%C3%BCller
Rzecznik rządu Piotr Müller. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_M%C3%BCller
Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że zapadła decyzja o wydłużeniu działania tarcz antyinflacyjnych do 31 października.
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wnieśli taką poprawkę do projektu ustawy o wsparciu kredytobiorców podczas prac w sejmowej komisji finansów publicznych. Piotr Müller powiedział, że w rządzie zapadła decyzja, by rozwiązania zawarte w tarczy antyinflacyjnej wydłużyć o kolejny kwartał. Dodał, że sytuacja inflacyjna będzie analizowana, by na tej podstawie decydować o kolejnych działaniach - czy przedłużać działanie istniejących rozwiązań, czy wprowadzać nowe.

- Dzisiejsza poprawka jest ustalona z ministrem finansów i z premierem - mówił. Powiedział, że obniżony VAT będzie obowiązywał na żywność, paliwa, energię elektryczną oraz obniżona akcyza na paliwo.

Tarcze antyinflacyjne obowiązują do 31 lipca. Obniżają one stawkę podatku VAT na paliwa z 23 na 8 procent, a stawkę VAT na prąd i ciepło do 5 procent. VAT na gaz został zredukowany do zera. Zerowa stawka tego podatku obowiązuje również na podstawowe produkty żywnościowe oraz na nawozy i wybrane środki produkcji rolniczej. Ponadto do 31 lipca przedłużono obniżkę akcyzy na prąd, zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej dla gospodarstw domowych, obniżki stawek akcyzy na niektóre paliwa silnikowe. Wprowadzono także obniżkę akcyzy na lekki olej opałowy.
Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że zapadła decyzja o wydłużeniu działania tarcz antyinflacyjnych do 31 października.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty