Pożyteczni
Radio SzczecinRadio Szczecin » Pożyteczni » Aktualności
Pożyteczni
Pożyteczni
Gra uliczna „Gdzie jest Alex?”, która rozegra się w Szczecinie pomiędzy 19 a 30 października to świetny sposób na koleżeńskie spacery po mieście czy międzypokoleniowe współdziałanie. Jesienna aura aż kusi, by zagłębić się w miękkim świecie tkaniny i pokochać go na zawsze!
Tkanina, to coś więcej niż serwetki robione na szydełku czy swetry utkane z miłości przez naszych dziadków, które grzały nas w czasach dzieciństwa. To bogactwo kolorów, form i faktur, a przede wszystkim źródło przyjemności – tworzenia i obcowania. W październiku, podczas gry ulicznej „Gdzie jest Alex?”, Szczecinianie przekonają się, że włóczka potrafi być źródłem wesołego współzawodnictwa.
W październiku, podczas gry ulicznej „Gdzie jest Alex”, Szczecinianie przekonają się, że włóczka potrafi być źródłem wesołego współzawodnictwa.
Jakie zadanie czeka uczestników?
Alex przechadza się po naszym mieście otulona w metry materiału. Czego szuka? Czego od nas chce? Nie dowiemy się dopóki jej nie znajdziemy!
Każdego dnia, w okresie od 19 do 30 października 2015 r. Alex będzie pozostawiać po sobie miękki, włóczkowy znak grafitti knitting, czyli „ubranek” robionych na drutach dla różnych elementów szczeciński ulic (np. śmietnika, barierki, drzewa). Każdy znak będzie opatrzony literką "A” i umieszczony w widocznym miejscu w różnych zakątkach centrum Szczecina.
Zadaniem dla poszukiwaczy jest zdobycie jak największej ilości włóczkowych elementów – do odnalezienia jest 12 elementów w 12 dni. Każdego dnia pojawiać się będzie kolejny z nich.
Nowe wskazówki, gdzie można szukać następnych włóczkowych znaków, będą publikowane codziennie na stronie Szczecińskiego Inkubatora Kultury - www.inkubatorkultury.szczecin.pl oraz na stronie wydarzenia na Facebooku - facebook.com: Gdzie jest Alex?.
Poszukiwacze muszą zgłosić ilość swoich zdobyczy do 3 listopada na adres: biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl

Ogłoszenie wyników nastąpi 4 listopada, a najlepsi poszukiwacze zostaną nagrodzeni 6 listopada, podczas gali finałowej w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Wtedy też poznamy bliżej Alex i jej historię.
Idea:
Gra uliczna „Gdzie jest Alex?” to swoiste preludium do festiwalu pn. „Listopad tkaniną otulony”, który odbywać się będzie w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Pomysł artystki Aleksandry Gisges-Daleckiej powstał z potrzeby pokazania potencjału tradycji związanej z tkaniną oraz podkreślenia możliwości, jakie współcześnie stwarza praca z tym medium.
Verte!
Pomysłodawczyni:
Aleksandra Gisges-Dalecka - ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, specjalność: tkanina artystyczna, dyplom pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Ewy Marii Poradowskiej–Werszler. Ukończyła również Politechnikę Szczecińską na kierunku inżynieria materiałowa. Plastyk, projektant artystycznej odzieży, reżyser sztuk teatralnych, animator kultury, organizator pokazów mody, scenograf i scenarzysta.
Zajmuje się malarstwem na jedwabiu, szkle, ceramice, projektuje unikatową odzież, biżuterię. Pracuje z tkaniną artystyczną i wytwarza wyroby z dzianiny. Poszukuje ciągle nowych technik rozwiązań artystycznych, bawi się konwencją i artystycznym wyrazem. Kobieta–orkiestra, która marzenia przekuwa w rzeczywistość. Czerpie energię z działania i współpracy z ludźmi podobnie zakręconymi na punkcie nowych wyzwań. W zabieganym świecie, jaki nas otacza filtruje dobre emocje i oddaje je w swoich wyrobach. Każda praca jest unikatową formą zatrzymanej chwili, zdystansowanym do codzienności elementem poprawienia nastroju.
Więcej na temat festiwalu „Listopad tkaniną otulony” już wkrótce.
Kalendarz wydarzeń:
19 - 30 października| Gra uliczna „Gdzie jest Alex?”.
4 listopada|ogłoszenie wyników gry ulicznej „Gdzie jest Alex?” na stronie www.inkubatorkultury.szczecin.pl
6 listopada| Gala finałowa: wernisaż wystawy fotografii Bartosza Sypniewskiego, wernisaż wystawy tkaniny artystycznej Aleksandry Gisges-Daleckiej i Agaty Pełechaty, pokaz multimedialny Aleksandry Gisges-Daleckiej „Tkanina w formie żywego obrazu”.     
Podczas gali zostaną wręczone nagrody finalistom.
14,21,28 listopada| warsztaty pt. “Listopad tkaniną otulony”: poznanie różnych form powstawania tkaniny: tkanie, wyrabianie splotów (za pomocą szydła, szydełka, drutów, młynka dziewiarskiego), malarstwo na jedwabiu, druk na tkaninie, batik, małe formy zdobnicze – sutasz.
 

Zobacz także

2018-11-29, godz. 08:50 [29.11.2018] Zielony Wolontariat Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin działający przy Sekretariacie ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza na dwudniowe… » więcej 2018-09-24, godz. 16:30 [24.09.2018] TrocheInaczej.pl - popatrz na nas. Portal TrocheInaczej.pl zainaugurował swoją działalność w 2016 roku i jest inicjatywą Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Iskierka”… » więcej 2018-09-24, godz. 16:20 [24.09.2018] Kampania Pozwól Dziecku Rozkwitać Kampania społeczna „POZWÓL DZIECKU ROZKWITAĆ” promuje abstynencję w czasie ciąży wśród młodych ludzi w wieku 13-24 lat. Docieramy do nich z informacją… » więcej 2018-08-22, godz. 08:43 [22.08.2018] Akcja Masz Głos kolejny raz w zachodniopomorskim Masz Głos jest jedyną ogólnopolską akcją angażującą mieszkańców i mieszkanki oraz władze lokalne do dialogu i współpracy na poziomie samorządowym… » więcej 2018-07-23, godz. 09:19 [23.07.2018] 24 lipca startuje Kampania świadomości łuszczycy - Odkryj, Poznaj, Zaakceptuj Światowy Dzień Chorego na Łuszczycę przypada na 29 października, jednak trudna sytuacja osób chorych na tą ciężką, stygmatyzującą chorobę wymaga regularnych… » więcej 2018-07-02, godz. 08:32 [2.07.2018] Pomagał ludziom, teraz sam potrzebuje pomocy. 26-letni strażak szuka Dawcy szpiku W kwietniu u 26-letniego Sławka Pogorzelskiego, strażaka z Kunowa, zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Zaczęła się walka o każdy dzień życia. Dziś… » więcej 2018-07-02, godz. 08:25 [2.07.2018] Klęczące drzewo zdobywcą tytułu Drzewo Roku 2018! W tegorocznej 8. edycji konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja zwyciężyło Klęczące drzewo z Krasnegostawu w woj. lubelskim! To uratowane przez mieszkańców przed… » więcej 2018-07-02, godz. 08:14 [2.07.2018] „Szukamy Rodziców SOS” - SOS Wioski Dziecięce Trwa kolejna, już szósta edycja, kampanii rekrutacyjnej „Szukamy Rodziców SOS”. Tym razem SOS Wioski Dziecięce prowadzi ją pod hasłem „Może to na… » więcej 2018-06-27, godz. 13:24 [27.06.2018] Międzynarodowy Tydzień Wiedzy O Osobach Głuchoniewidomych -25 czerwca – 1 lipca 2018 W dniach 25. czerwca do 1. lipca już po raz szósty obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Wiedzy o Osobach Głuchoniewidomych. Jak co roku jest on bezpośrednio… » więcej 2018-05-04, godz. 10:27 [4.05.2018] XVII edycja Spotkania Szczecińskich Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami”- nabór zgłoszeń do 11… Organizatorzy Spotkań Szczecińskich Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami” zapraszają przedstawicieli sektora obywatelskiego do zgłaszania swojego… » więcej
910111213