Pożyteczni
Radio SzczecinRadio Szczecin » Pożyteczni » Aktualności
Pożyteczni
Pożyteczni
Gra uliczna „Gdzie jest Alex?”, która rozegra się w Szczecinie pomiędzy 19 a 30 października to świetny sposób na koleżeńskie spacery po mieście czy międzypokoleniowe współdziałanie. Jesienna aura aż kusi, by zagłębić się w miękkim świecie tkaniny i pokochać go na zawsze!
Tkanina, to coś więcej niż serwetki robione na szydełku czy swetry utkane z miłości przez naszych dziadków, które grzały nas w czasach dzieciństwa. To bogactwo kolorów, form i faktur, a przede wszystkim źródło przyjemności – tworzenia i obcowania. W październiku, podczas gry ulicznej „Gdzie jest Alex?”, Szczecinianie przekonają się, że włóczka potrafi być źródłem wesołego współzawodnictwa.
W październiku, podczas gry ulicznej „Gdzie jest Alex”, Szczecinianie przekonają się, że włóczka potrafi być źródłem wesołego współzawodnictwa.
Jakie zadanie czeka uczestników?
Alex przechadza się po naszym mieście otulona w metry materiału. Czego szuka? Czego od nas chce? Nie dowiemy się dopóki jej nie znajdziemy!
Każdego dnia, w okresie od 19 do 30 października 2015 r. Alex będzie pozostawiać po sobie miękki, włóczkowy znak grafitti knitting, czyli „ubranek” robionych na drutach dla różnych elementów szczeciński ulic (np. śmietnika, barierki, drzewa). Każdy znak będzie opatrzony literką "A” i umieszczony w widocznym miejscu w różnych zakątkach centrum Szczecina.
Zadaniem dla poszukiwaczy jest zdobycie jak największej ilości włóczkowych elementów – do odnalezienia jest 12 elementów w 12 dni. Każdego dnia pojawiać się będzie kolejny z nich.
Nowe wskazówki, gdzie można szukać następnych włóczkowych znaków, będą publikowane codziennie na stronie Szczecińskiego Inkubatora Kultury - www.inkubatorkultury.szczecin.pl oraz na stronie wydarzenia na Facebooku - facebook.com: Gdzie jest Alex?.
Poszukiwacze muszą zgłosić ilość swoich zdobyczy do 3 listopada na adres: biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl

Ogłoszenie wyników nastąpi 4 listopada, a najlepsi poszukiwacze zostaną nagrodzeni 6 listopada, podczas gali finałowej w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Wtedy też poznamy bliżej Alex i jej historię.
Idea:
Gra uliczna „Gdzie jest Alex?” to swoiste preludium do festiwalu pn. „Listopad tkaniną otulony”, który odbywać się będzie w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Pomysł artystki Aleksandry Gisges-Daleckiej powstał z potrzeby pokazania potencjału tradycji związanej z tkaniną oraz podkreślenia możliwości, jakie współcześnie stwarza praca z tym medium.
Verte!
Pomysłodawczyni:
Aleksandra Gisges-Dalecka - ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, specjalność: tkanina artystyczna, dyplom pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Ewy Marii Poradowskiej–Werszler. Ukończyła również Politechnikę Szczecińską na kierunku inżynieria materiałowa. Plastyk, projektant artystycznej odzieży, reżyser sztuk teatralnych, animator kultury, organizator pokazów mody, scenograf i scenarzysta.
Zajmuje się malarstwem na jedwabiu, szkle, ceramice, projektuje unikatową odzież, biżuterię. Pracuje z tkaniną artystyczną i wytwarza wyroby z dzianiny. Poszukuje ciągle nowych technik rozwiązań artystycznych, bawi się konwencją i artystycznym wyrazem. Kobieta–orkiestra, która marzenia przekuwa w rzeczywistość. Czerpie energię z działania i współpracy z ludźmi podobnie zakręconymi na punkcie nowych wyzwań. W zabieganym świecie, jaki nas otacza filtruje dobre emocje i oddaje je w swoich wyrobach. Każda praca jest unikatową formą zatrzymanej chwili, zdystansowanym do codzienności elementem poprawienia nastroju.
Więcej na temat festiwalu „Listopad tkaniną otulony” już wkrótce.
Kalendarz wydarzeń:
19 - 30 października| Gra uliczna „Gdzie jest Alex?”.
4 listopada|ogłoszenie wyników gry ulicznej „Gdzie jest Alex?” na stronie www.inkubatorkultury.szczecin.pl
6 listopada| Gala finałowa: wernisaż wystawy fotografii Bartosza Sypniewskiego, wernisaż wystawy tkaniny artystycznej Aleksandry Gisges-Daleckiej i Agaty Pełechaty, pokaz multimedialny Aleksandry Gisges-Daleckiej „Tkanina w formie żywego obrazu”.     
Podczas gali zostaną wręczone nagrody finalistom.
14,21,28 listopada| warsztaty pt. “Listopad tkaniną otulony”: poznanie różnych form powstawania tkaniny: tkanie, wyrabianie splotów (za pomocą szydła, szydełka, drutów, młynka dziewiarskiego), malarstwo na jedwabiu, druk na tkaninie, batik, małe formy zdobnicze – sutasz.
 

Zobacz także

2016-02-22, godz. 10:06 [21.02.2016] Pomagamy Piotrusiowi Chcę widzieć mamę, chcę widzieć tatę... Chcę być zdrowy... Jedyna nadzieja to dr Abramson! Pomóżcie mi zebrać półtora miliona! Pieniążki zbieram… » więcej 2016-02-17, godz. 15:30 [17.02.2016] Szczecin Walczy O Kubę, "Dni Dawcy" organizowane przez DKMS Polska Kuba ma dopiero 7 lat a już walczy o życie. Choruje na białaczkę,a jedyną szansą na jego uratowanie jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od… » więcej 2016-02-08, godz. 13:32 [8.02.2016] Wieża z Klocków, Fundacja Mam Dom i Wspieram.to Fundacja Mam Dom we współpracy z Teatrem Współczesnym w Szczecinie i Sceną Wspólną w Poznaniu, podjęła się przedsięwzięcia stworzenia profesjonalnego… » więcej 2016-02-04, godz. 19:54 [4.02.2016] Osoby z autyzmem potrzebują naszej pomocy Dzienny Ośrodek Terapeutyczno – Edukacyjny dla Osób z Autyzmem działający przy Krajowym Towarzystwie Autyzmu Oddział w Szczecinie zajmuje się edukacją… » więcej 2016-01-29, godz. 10:11 [29.01.2016] Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie realizuje kampanię „Pomaganie… Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie realizuje kampanię związaną z przekazywaniem 1% swojego podatku na rzecz OPP… » więcej 2016-01-26, godz. 19:17 [26.01.2015] Liczymy ptaki zimujące i szukamy miejsc noclegowych uszatek -informuje OTOP Na rekordową liczbę 200 spacerów ornitologicznych w całej Polsce zapraszają w tym roku wolontariusze Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Wycieczki… » więcej 2016-01-25, godz. 09:23 [25.01.2016] Apel TPD w Szczecinie - Zbieramy Dla Karolinki Chorej Na Białaczkę! ,,Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi" Jan Paweł II Każdy może pomóc Karolince chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną..… » więcej 2016-01-21, godz. 20:52 [21.01.2016] Rozpoczyna pracę Punkt Konsultacyjny ds. uzależnień i przemocy w rodzinie dla osób z wadą słuchu, realizowany… 25 stycznia rozpoczyna pracę Punkt Konsultacyjny ds. uzależnień i przemocy w rodzinie dla osób z wadą słuchu, realizowany w ramach projektu „Głusi w przestrzeni… » więcej 2016-01-08, godz. 11:04 [8.01.2016] Jabłonie i grusze a może dęby i lipy, czyli konkurs Drzewo Roku Klub Gaja otrzymał blisko 100 zgłoszeń niezwykłych drzew z całej Polski do konkursu Drzewo Roku 2016. Wśród kandydatów mamy wiekowe dęby i lipy - nierozerwalnie… » więcej 2016-01-04, godz. 17:49 [4.01.2016] III Bal Charytatywny! Stowarzyszenia Tęczowy Dialog W 2014 roku zrodziła się inicjatywa powstania Stowarzyszenia Tęczowy Dialog, zrzeszającego w swoim kręgu osoby, które inspirowane odpowiednim systemem wartości… » więcej
2627282930