Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Szpital wojskowy przy ulicy Piotra Skargi poinformował, że do końca roku likwiduje oddziały ginekologiczno-położniczy i noworodkowy. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archwium]
Szpital wojskowy przy ulicy Piotra Skargi poinformował, że do końca roku likwiduje oddziały ginekologiczno-położniczy i noworodkowy. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archwium]
Były cztery - będą trzy "porodówki" w mieście. Szpital wojskowy przy ulicy Piotra Skargi poinformował, że do końca roku likwiduje oddziały ginekologiczno-położniczy i noworodkowy.
Jak wyjaśnia rzecznik szpitala wojskowego w Kurierze Szczecińskim, te oddziały przynosiły straty - rocznie ponad 1,2 mln złotych. A problemy ma cała placówka, zamknięcie porodówki to element planu naprawczego.

Ponad 30 osób - lekarzy i pielęgniarek - straci pracę. Zdaniem rzecznika szpitala, tylko w ten sposób można ratować pracę dla pięciuset innych pracowników. Teraz opinię musi wydać jeszcze m.in. społeczna rada szpitala i instytucje nadzorujące placówkę. Rocznie rodziło się tam ponad 500 dzieci.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty