Zobacz
  Autopromocja
Zobacz
Zobacz

Polscy panczeniści pokonali Kanadyjczyków w biegu drużynowym o trzecie i czwarte miejsce i w sobotę zdobyli brązowy medal Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Fot. Foto Olimpik/x-news
Dwa medale Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi wywalczyły w sobotę polskie drużyny panczenistów.
Srebro zdobyły łyżwiarki szybkie. Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka w finale rywalizacji drużynowej przegrały z Holenderkami o 7,2 sekundy.

Brązowy medal wywalczyła ekipa łyżwiarzy szybkich. W wyścigu drużynowym o trzecie miejsce Polacy, w składzie Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański, pokonali Kanadyjczyków, wyprzedzając ich o 2,3 sekundy.

Polacy na zimowych igrzyskach w Soczi zdobyli już sześć medali: cztery złote, jeden srebrny i jeden brązowy.

Dwa złote krążki wywalczył skoczek narciarski Kamil Stoch - w konkursach na normalnej i dużej skoczni.

Złoto zdobyli także: Justyna Kowalczyk, która była niepokonana w biegu narciarskim na dystansie 10 kilometrów, a także Zbigniew Bródka, który zwyciężył w biegu panczenistów na dystansie 1500 metrów.

W klasyfikacji medalowej Polska zajmuje 10. miejsce.

Zobacz serwis olimpijski. Materiał: Foto Olimpik/x-news Materiał: Agencja TVN/x-news