W Szczecinie trzeba wiele rzeczy poprawić i kilka naprawić - tak mówią przedstawiciele społecznych komitetów wyborczych, które wystawiają kandydatów do szczecińskiej rady miasta.
W jego opinii, ten budżet powinien być określony procentowo, a nie - jak obecnie - kwotowo i powinien wynosić około 10 proc. budżetu gminy.
- Za tym musi iść zainteresowanie społeczeństwa, które można jeszcze zwiększyć. Należałoby zatroszczyć się np. o osoby starsze, które często nie wiedziały, że taki budżet funkcjonuje - tłumaczył Garncarek.
Maciej Kowalewski z komitetu Wygrajmy Szczecin stawia na racjonalne wydawanie miejskich pieniędzy.
- To wyraźnie widać w planach finansowych na przyszłe lata, że już ponosimy zobowiązania z tego tytułu, że gdzieś postanowiono wybudować coś spektakularnego - mówił Kowalewski.
Z kolei według Grzegorza Durskiego z Komitetu Szczecin Łączy Pokolenia, prezydent miasta powinien częściej spotykać się z mieszkańcami oraz zadbać o remont kamienic. - W tym przypadku nowy zarząd powinien stworzyć odpowiednie warunki dla prywatnych inwestorów - dodał.
Krzysztof Kowalczyk z komitetu Szczecińskie Towarzystwo Strzeleckie zamierza natomiast propagować strzelectwo. Jak mówi, powody są dwa: promocja sportu i aktywnego trybu życia oraz wzmocnienie naszej wiedzy o obronności.
- Na fali ostatnich wydarzeń i zwiększonego zainteresowania strzelectwem widać, że społeczeństwo dąży do wykształcenia w sobie umiejętności strzeleckich. Co miesiąc zgłasza się do nas kilku nowych członków - mówił Kowalczyk.
Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.
Posłuchaj "Kawiarenki politycznej".
Jak mówił w "Kawiarence politycznej" Radia Szczecin Marek Garncarek z Komitetu Cogito, jednym z pomysłów jest zwiększenie budżetu obywatelskiego.
Według Grzegorza Durskiego z Komitetu Szczecin Łączy Pokolenia, prezydent miasta powinien częściej spotykać się z mieszkańcami oraz zadbać o remont kamienic.