Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Realizacja: Paweł Sip [Radio Szczecin]
Namiot "Solidarności" stanął w środę na placu Grunwaldzkim w Szczecinie. To w ramach obchodów 35-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych oraz utworzenia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".
W namiocie można spotkać związkowców i współzałożycieli "S" na Pomorzu Zachodnim, którzy opowiadają, jak tworzył się ruch społeczny w czasach PRL.

Są też archiwalne plakaty, prasa związkowa, ulotki i gadżety pamiątkowe. Na miejscu można też skorzystać z darmowych porad prawnych.

Namiot będzie otwarty codziennie od godz. 10 do 16. Postoi do 22 sierpnia.

Porozumienia Sierpniowe były efektem robotniczych strajków z 1980 roku. Rząd zgodził się wtedy m.in. na tworzenie wolnych związków zawodowych. W ten sposób narodziła się "Solidarność".
Relacja Wojciecha Zagaja.
Namiot "Solidarności" stanął w środę na placu Grunwaldzkim w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Namiot "Solidarności" stanął w środę na placu Grunwaldzkim w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty