Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Bez udziału mediów akcjonariusze Zakładów Chemicznych Police zdecydują w czwartek, czy przyjąć roczny bilans spółki. Dziennikarze zostali wyproszeni z walnego zgromadzenia.
Utajnienia obrad chciał obecny zarząd, który najpierw podważył wyliczenia poprzedników o kondycji finansowej firmy, a potem się z tego wycofał.

Członkowie poprzedniego zarządu nie wzięli udziału w głosowaniu. Jak przekonywali, według przepisów nie można utajnić obrad walnego zgromadzenia. Przegrali jednak w głosowaniu. Przeciwko obecności dziennikarzy było prawie 70 procent akcjonariuszy.

- Uchwała została podjęta mając na uwadze dobro spółki, interes grupy, jak również poszczególnych akcjonariuszy - uzasadniał przewodniczący walnego Krzysztof Radomski, przedstawiciel Grupy Azoty, w skład której wchodzą "Police". - Bardzo państwa proszę o opuszczenie sali. To wszystko, co mam państwu do powiedzenia. Bardzo dziękuję.

W czwartek akcjonariusze zdecydują o kontrowersyjnym bilansie. Poprzednie kierownictwo spółki w marcu pochwaliło się 165-milionowym zyskiem za ubiegły rok. Po dwóch miesiącach nowy zarząd ogłosił, że firma poniosła 70 milionów złotych straty. Mimo to, dziś przedstawił walnemu zgromadzeniu raport o zyskach.

Według obecnego zarządu, różnica wynika z zawyżonej wartości należącej do "Polic" kopalni w Senegalu. Złoże fosforytów, potrzebnych do produkcji nawozów, miało być mniejsze niż szacowali poprzednicy.

"Sprostowanie wiadomości zawartych w materiałach prasowych zatytułowanych "Zamieszanie wokół bilansu "Polic". Dziennikarze wyproszeni z walnego" z dnia 30 czerwca 2016 roku oraz "Nowoczesna chce kar dla winnych "błędu" w raporcie Polic" z dnia 6 lipca 2016 roku.

W materiale prasowym zatytułowanym "Zamieszanie wokół bilansu "Polic". Dziennikarze wyproszeni z walnego" z dnia 30 czerwca 2016 roku oraz w materiale prasowym zatytułowanym "Nowoczesna chce kar dla winnych "błędu" w raporcie Polic" z dnia 6 lipca 2016 roku znalazły się informacje, jakoby zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. z siedzibą w Policach ("Spółka") wycofał się ze stwierdzenia błędów w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Spółki oraz skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym grupy kapitałowej Spółki za rok obrotowy 2015, opublikowanych dnia 11 marca 2016 roku.

Zarząd Spółki nie "wycofał się" ze stwierdzenia błędów w tych sprawozdaniach, a jedynie postanowił ich nie zmieniać, w związku z podtrzymaniem przez biegłego rewidenta opinii o rzetelności jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2015 rok opublikowanych w dniu 11 marca 2016 roku.

Ponieważ równocześnie biegły rewident zastrzegł, iż jego stanowisko nie ma waloru opinii biegłego rewidenta i jest oparte na przedstawionych mu dokumentach i informacjach, i może ono okazać się niewłaściwe lub ulec zmianie, gdyby te informacje i dokumenty uległy zmianie lub zostały uzupełnione (o czym Spółka poinformowała w raporcie bieżącym nr 33/2016 z dnia 27 czerwca 2016 roki), Spółka poinformowała w raporcie bieżącym nr 34/2016 z dnia 28 czerwca 2016 roku, iż zagadnienia korekt, odpisów i ewentualnych błędów w prezentacji wartości aktywów i pasywów, o których była mowa w raporcie bieżącym na 27/2016 z dnia 30 maja 2016 roku, jak i sposobu ich prezentacji w przyszłości, będą przedmiotem decyzji podejmowanych przy sporządzeniu i przyjmowaniu sprawozdań finansowych kolejnych okresów roku 2016.

Jednocześnie w materiale prasowym zatytułowanym "Zamieszanie wokół bilansu "Polic". Dziennikarze wyproszeni z walnego" z dnia 30 czerwca 2016 roku podano informację, jakoby zarząd Spółki wnioskował o wykluczenie udziału mediów w zwyczajnym walnym zgromadzeniu Spółki z dnia 30 czerwca 2016 roku.

Tymczasem, o wykluczenie udziału mediów w zwyczajnym walnym zgromadzeniu Spółki z dnia 30 czerwca 2016 roku wnioskował przewodniczący zwyczajnego walnego zgromadzenia Spółki, a nie zarząd Spółki, a uchwałę w tym przedmiocie podjęło zwyczajne walne zgromadzenie Spółki."
- Uchwała została podjęta mając na uwadze dobro spółki, interes grupy, jak również poszczególnych akcjonariuszy - uzasadniał przewodniczący walnego Krzysztof Radomski, przedstawiciel Grupy Azoty, w skład której wchodzą "Police".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty