Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Upiorna Karolcia
  Reklama  
Zobacz

Centrum Dialogu Przełomy zostało otwarte w styczniu ubiegłego roku. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Centrum Dialogu Przełomy zostało otwarte w styczniu ubiegłego roku. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Blisko 45 tysięcy osób odwiedziło w ubiegłym roku Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Muzeum świętuje właśnie swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór" rozmawiali o tym, czy przybliża ono mieszkańcom historię regionu.
Zdaniem Grzegorza Czapskiego ze szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, jednym z podstawowych atutów "Przełomów" jest ich lokalizacja. Jak wyjaśniał, plac Solidarności jest bardzo ważnym punktem w historii Szczecina i regionu.

- To jest plac ważnych wydarzeń z grudnia 1970 roku, a także wydarzeń z roku 1981. Samo CDP stara się pokazać najważniejsze momenty w powojennej historii miasta - tłumaczył Czapski.

Jak dodawał przewodnik miejski Przemek Głowa, lokalizacja muzeum w tak istotnym miejscu przyciąga setki turystów z całego kraju. - To jest punkt wyjścia dla wszystkich grup wycieczkowych czy w ogóle dla opowieści o Szczecinie. O tym jaki Szczecin jest teraz. Właśnie tam jest mi najlepiej zacząć i zakończyć wycieczkę - mówił Głowa.

Do wizyty w Centrum Dialogu zachęcają także nagrody, które muzeum otrzymało. Pod koniec ubiegłego roku zdobyło I nagrodę w kategorii "Kultura" na Światowym Festiwalu Architektury w Berlinie. Zostało też uznane za najlepszą przestrzeń publiczną w Europie w konkursie European Prize for Urban Public Space 2016.

Jak mówiła Agnieszka Kuchcińska-Kurcz z "Przełomów", ma to jednak pewne minusy. - Bywa że ktoś wchodzi do budynku i nie schodzi na wystawę, bo mówi, że chciał zobaczyć budynek - wyjaśniała.

Centrum Dialogu Przełomy zostało otwarte w styczniu ubiegłego roku. W ramach urodzinowych obchodów, do niedzieli muzeum można zwiedzać za darmo.
Zdaniem Grzegorza Czapskiego ze szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, jednym z podstawowych atutów "Przełomów" jest ich lokalizacja.
Jak dodawał przewodnik miejski Przemek Głowa, lokalizacja muzeum w tak istotnym miejscu przyciąga setki turystów z całego kraju.
Bywa że ktoś wchodzi do budynku i nie schodzi na wystawę, bo mówi, że chciał zobaczyć budynek - mówiła Agnieszka Kuchcińska-Kurcz z "Przełomów".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Upiorna Karolcia
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty