Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Policjanci ze Szczecina odnaleźli i zatrzymali czterech kanibali. Mężczyźni 15 lat temu zabili człowieka, po czym zjedli część zwłok. Podejrzani trafili do aresztu, gdzie czekają na proces.
Zdarzenia rozegrały się 15 lat temu na terenie województw: zachodniopomorskiego i lubuskiego. Właśnie wtedy pięciu mężczyzn najpierw dotkliwie pobiło, a później uwięziło człowieka. Napastnicy przez kilka dni dręczyli swoją ofiarę, później zamordowali mężczyznę ze szczególnym okrucieństwem. Potem poćwiartowali zwłoki, upiekli i zjedli fragmenty ciała.

Dlaczego prokuratura zajęła się sprawą dopiero teraz - na to pytanie rzeczniczka prokuratury okręgowej w Szczecinie nie odpowiedziała, tłumacząc to dobrem śledztwa. Joanna Biranowska-Sochalska nie zdradziła także kim jest zamordowany mężczyzna oraz czy znał swoich oprawców. Znany jest natomiast przebieg zdarzeń sprzed 15 lat.

- Po uprzednim pobiciu i pozbawieniu wolności pokrzywdzonego ze szczególnym udręczeniem dokonano zabójstwa pokrzywdzonego, a następnie po odcięciu fragmentów jego ciała dokonano częściowej konsumpcji tych fragmentów - poinformowała Biranowska-Sochalska.

Wiadomo, że sprawcy tej zbrodni - przynajmniej w ostatnim czasie - nie ukrywali się. Zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach: trzech na terenie województwa zachodniopomorskiego i jeden w Zielonej Górze. To mężczyźni w wieku od 38 do 56 lat. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty i składali zeznania. Ich treści śledczy nie ujawniają. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyźni są w czterech różnych więzieniach.

W trakcie śledztwa okazało się, że jeden z pięciu podejrzanych o kanibalizm mężczyzn już nie żyje. Pozostałym za porwanie i gnębienie, zabójstwo i znieważenie zwłok grozi im nawet kara dożywotniego więzienia.
Relacja Dawida Siwka.
Relacja Dawida Siwka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty