Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wtorkowe expose Mateusza Morawieckiego. źródło: http://www.sejm.gov.pl, fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski
Wtorkowe expose Mateusza Morawieckiego. źródło: http://www.sejm.gov.pl, fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski
Szef szczecińskiej PO ocenił wygłoszone we wtorek expose nowego premiera Mateusza Morawieckiego. Olgierd Geblewicz w "Rozmowach pod krawatem" stwierdził, że padły w nim "ciekawe stwierdzenia", ale mające się "nijak do rzeczywistości".
- To expose niestety, z mojego punktu widzenia, to było teatrum absurdum. Szkopuł polega na tym, że za każdym razem tą kozę, którą on chce wyprowadzać prowadził PiS, a więc rząd, w którym on zasiadał. Jeżeli on chce dziś skracać kolejki do lekarza, to on tą kozę wprowadził. Jak on dzisiaj chce walczyć ze smogiem, to jego rząd zabił programy antysmogowe. Jak on dziś chce przywracać godność kobiet, to jego rząd wobec tych kobiet niejednokrotnie zachowywał się niegodziwie albo nie reagował w przypadku, jak naziści turbowali kobiety na marszu - powiedział marszałek województwa i szef szczecińskiej PO.

Według Geblewicza, gdy Morawiecki apelował o obniżanie temperatury sporu politycznego, to w jednym z kolejnych wystąpień szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił o "sprzedawczykach z Parlamentu Europejskiego".

Pytany - w kontekście kultury politycznej - o sytuację, gdy wysoki rangą polityk PO wyrywał mikrofon dziennikarzowi TVP - szef PO nie odpowiedział na pytanie.
Olgierd Geblewicz w "Rozmowach pod krawatem" stwierdził, że padły w nim "ciekawe stwierdzenia", ale mające się "nijak do rzeczywistości".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty