Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Szczecińska spalarnia śmieci. Fot. Cezary Skórka
Szczecińska spalarnia śmieci. Fot. Cezary Skórka
Szczecińska spalarnia śmieci otrzymała koncesje na produkcję energii i ciepła. 1 marca pozwolenia wydał Urząd Regulacji Energetyki.
Dokumenty te pozwalają Zakładowi Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie rozpocząć legalną sprzedaż energii. To o tyle istotne, że przedstawiciele ZUO już w styczniu przekonywali, że sprzedają prąd Enei. Miało to potwierdzać, że spalarnia już wtedy działała, a pracować miała w oparciu o promesę wydaną przez Urząd Regulacji Energetyki. Ten informował wówczas, że szczeciński zakład nie mógł wtedy prowadzić działalności gospodarczej.

O tym, że spalarnia działa, odbiera śmieci, ale i dostarcza prąd i energię cieplną do sieci mówił także na sesji rady miasta prezes Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Potwierdzał to również prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Do tej pory jednak dziennikarzom nie pokazano wspomnianej promesy, a o wątpliwościach dotyczących inwestycji otwarcie mówią miejscy radni.

Dziś ZUO informuje, że do końca lutego EcoGenerator przyjął 20 tysięcy ton śmieci, a 90 procent z nich zamienił w energię elektryczną i cieplną.

Spalarnia kosztowała ponad 700 milionów złotych. Jej budowa musiała zakończyć się w ubiegłym roku, by miasto nie straciło unijnej dotacji na jej powstanie, bo inwestycja była opóźniona o dwa lata.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty