Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w województwie zachodniopomorskim. Są też kolejne zarażone osoby.
Godzina 18:20
W Zachodniopomorskiem mamy kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. SARS-CoV-2 potwierdzono u młodego mężczyzny z powiatu koszalińskiego. Chory izolowany jest w warunkach domowych. Do tej pory w regionie potwierdzono 33 przypadki zakażenia koronawirusem.

Godzina 9:26
Nowy przypadek zachorowania i jeden zgon - to najnowsze informacje w sprawie koronawirusa w regionie. Zachodniopomorski sanepid informuje, że Covid-19 potwierdzono u kobiety w średnim wieku z powiatu koszalińskiego, która wróciła z Anglii.
Jest izolowana w warunkach domowych.

W Zachodniopomorskiem mamy już 32 przypadki zarażenia koronawirusem. W tym jedna osoba zmarła.

- Stan pacjenta gwałtownie się pogarszał - tak o pierwszej ofierze koronawirusa w regionie mówi rzecznik szpitala w Koszalinie. 67-letni mężczyzna z powiatu białogardzkiego zmarł w środę wieczorem w tej placówce.

Pacjent miał wszystkie objawy Covid-19, jednak wynik testu na obecność wirusa był niejednoznaczny. Miał on kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. - Przyczyną śmierci było ciężkie, wirusowe zapalenie płuc - mówi Cezary Sołowij, rzecznik szpitala. - Pacjent miał również inne choroby, obciążające jego system immunologiczny. Mężczyzna trafił do szpitala w wyniku prawdopodobnego zakażenia koronawirusem, natomiast w momencie przyjęcia jego stan był na tyle dobry, że mógł być hospitalizowany na oddziale obserwacyjno-zakaźnym. Jego stan zdrowia bardzo szybko ulegał zmianie.

--------------------

Godzina 8:58
Pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w województwie zachodniopomorskim jest starszy mężczyzna z Białogardu, który przebywał w szpitalu w Koszalinie.

Pacjent był w ciężkim stanie, jego stan pogorszył się i został przeniesiony na oddział intensywnej terapii. Był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej.

Jak w środę poinformował zachodniopomorski sanepid, był to przypadek prawdopodobny, bo chory miał kliniczne objawy COVID-19, ale wynik testu na obecność wirusa był wątpliwy. Miał on jednak kontakt z osobą zarażoną.

Do tej pory w regionie potwierdzono 31 przypadków zakażenia koronawirusem.
- Stan pacjenta gwałtownie się pogarszał - tak o pierwszej ofierze koronawirusa w regionie mówi rzecznik szpitala w Koszalinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty