Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Redagowany na żywo przegląd informacji związanych z koronawirusem w Polsce:

Godzina 21:00
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 58 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z województwa mazowieckiego, 8 osób z województwa podkarpackiego, 3 osób z województwa podlaskiego, 3 osób z województwa warmińsko-mazurskiego, 2 osób z województwa opolskiego oraz po 1 osobie z województwa pomorskiego i wielkopolskiego. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1221, z czego 16 osób zmarło.

Godzina 17:55
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z województwa śląskiego, 8 osób z województwa dolnośląskiego, 7 osób z województwa lubuskiego, 6 osób z województwa małopolskiego, 5 osób z województwa lubelskiego, 4 osób z województwa wielkopolskiego, 2 osób z województwa pomorskiego i 1 osoby z województwa zachodniopomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1163, z czego 14 osób zmarło.

Godzina 17:00
Dwoje pierwszych pacjentów z Podkarpacia zarażonych koronawirusem wyzdrowiało. Małżeństwo w czwartek opuściło szpital w Łańcucie.

Godz. 13.20

Godz. 12.47
Akademia Sztuki w Szczecinie włącza się w pomoc w walce z koronawirusem. W Centrum Przemysłów Kreatywnych ruszyła produkcja przyłbic dla pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.

Godz. 12.17
Rzecznik ministerstwa zdrowia poinformował, że w ciągu ostatniej doby wykonano w całym kraju ponad 3300 testów. Łącznie od początku epidemii przeprowadzono ich ponad 29,5 tysiąca.

Godz. 11.46
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Chemik" w Policach umarza całkowicie czynsze w wynajmowanych przez siebie lokalach użytkowych. To wsparcie dla tych przedsiębiorców, którzy zmuszeni zostali do całkowitego zaniechania swojej działalności gospodarczej.

Godz. 11.28
Koronawirus jest obecny w 196 krajach i regionach na świecie - ogłosiła Światowa Organizacja Zdrowia. Według danych naukowców amerykańskiego Uniwersytetu Johna Hopkinsa, liczba ofiar śmiertelnych pandemii przekroczyła 21,5 tysiąca, a zakażonych jest około 475 tysięcy osób.

Godz. 11.20
W środę strażacy prowadzili kontrole sanitarne w 61 punktach granicznych. Do tego W ciągu minionej doby interweniowali ponad 2 tysiące razy.

Godz. 11.01
Policjanci nie zaobserwowali większych uchybień w kwestii przestrzegania zakazu gromadzenia się w grupach większych niż dwuosobowe. Stwierdzono w ponad 400 przypadkach.

Godz. 10.57

Godz. 10.11
Ogromne wparcie dla potrzebujących - to służby w czasie epidemii. To oni pomagają innym, ale i w tych trudnych chwilach wspierają się wzajemnie w walce o ludzkie zdrowie.

Godz. 10.00
Dwa samoloty z kupionym przez Polskę sprzętem ochronnym dla służby zdrowia wystartowały z Chin do Polski. Jedna maszyna leci z Pekinu - druga z Szanghaju. Lądowanie w kraju przewidziane jest w czwartek w godzinach popołudniowych.

Godz. 9.39
Ministerstwo Zdrowa poinformowało o 34 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dotyczą one 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

W szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Liczba zakażeń na świecie przekroczyła 470 tysięcy. Zmarło ponad 21 tysięcy osób.

Godz. 9.35
Pandemia koronawirusa stawia w trudnej sytuacji wielu pracodawców, którzy muszą wybrać, czy zwolnić pracowników, czy może ratować miejsca pracy, ale drastycznie obniżyć pensje.

Godz. 9.24
Trudne początki nauki przez internet. Przeciążony dziennik elektroniczny, bo platforma internetowa przeżywa oblężenie - zapytaliśmy uczniów o to, co myślą na temat zdalnego nauczania.

Godz. 8.58

Godz. 8.30
Można pomóc dzieciom w nauce zdalnej lub osobom starszym - wystarczy oddać lub wypożyczyć niepotrzebny komputer. Sprzęt zbiera Technopark Pomerania, szczeciński serwis komputerowy N+ i Inkubator Kultury.

Godz. 8.17
Sesja Rady Miasta w Świnoujściu mała się odbyć w czwartek, ale w związku z epidemią koronawirusa została odwołana. To dla bezpieczeństwa radnych.

Godz. 7.38
Sytuacja małych klubów sportowych jest coraz trudniejsza - zgodzili się goście "Radia Szczecin na Wieczór".

Godz. 7.23
Decyzję o jej zamknięciu promenady nad Miedwiem podjęła wójt gminy Kobylanka.

Godz. 7.20
Skutki kwarantanny dla przekraczających granice: "właśnie straciłem pracę". Oburzenie i pytanie: co dalej? - towarzyszą wszystkim osobom, które codziennie pokonują polsko-niemiecką granicę w drodze do pracy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty