Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / coyot (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / coyot (CC0 domena publiczna)
Redagowany na żywo przegląd informacji związanych z koronawirusem w Polsce.

Sobota, godzina 20:18
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 157 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego,4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego.

Resort poinformował też, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna - 18. osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie w Polsce odnotowano 1638 zakażeń patogenem, z czego 18 osób nie żyje.

Sobota, godzina 14:36
U sześćdziesięciu osób, podopiecznych i personelu, z Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu niedaleko Radomia potwierdzono zakażenie koronawirusem. Decyzją sanepidu placówka objęta jest kwarantanną.
Zaniepokojenie dyrekcji ośrodka wzbudził stan zdrowia jednej z pielęgniarek. - Kobieta źle się poczuła i poszła na zwolnienie, a po kilku dniach trafiła do szpitala - mówi Arkadiusz Śliwa, szef Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu. Okazało się, że jest zakażona koronawirusem. Wszystkim podopiecznym i pracownikom placówki wykonano testy, a decyzją sanepidu objęto ich kwarantanną. W przypadku 60 osób - 52 pacjentów i 8 pracowników - wynik był pozytywny. Budynek podzielono na dwie części. W jadalni i kuchni stworzono przestrzeń dla ludzi, którzy nie zostali zakażeni, w pozostałej przebywają chorzy. Opiekuje się nimi tylko jedna pielęgniarka.
Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu to ośrodek dla osób starszych oraz dla dzieci i młodzieży z mózgowym porażeniem dziecięcym, z dysfunkcjami narządów ruchu i upośledzeniem umysłowym. Wszyscy są w grupie podwyższonego ryzyka.

Sobota, godzina 14:30
Ministerstwo Zdrowia informuje o 45 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1481. W szpitalu w Lublinie zmarła 17. osoba zakażona koronawirusem. To 70-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Nowe przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego. W sobotę dotychczas poinformowano o 92 nowych zakażeniach. Zbadano dotychczas 38674 próbek, a w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 4,6 tysiąca testów.

Sobota, godzina 9:20
Ministerstwo Zdrowia informuje o 47 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1436. 16 zakażonych osób zmarło. Nowe przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

Piątek, godzina 20:00
Ministerstwo Zdrowia informuje o 49 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z województwa mazowieckiego, 6 osób z województwa zachodniopomorskiego, 4 osób z województwa wielkopolskiego, 4 osób z województwa świętokrzyskiego, 4 osób z województwa dolnośląskiego, 3 osób z województwa podkarpackiego oraz 1 osoby z województwa opolskiego.W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1389, 16 osób zmarło.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty