Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W związku z epidemią koronawirusa episkopat odradza organizowanie tradycyjnego święcenia pokarmów. W zamian proponuje się obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu, przed śniadaniem wielkanocnym.
Ksiądz Andrzej Majewski, redaktor naczelny Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia, mówił w Programie 1. Polskiego Radia, że może to zrobić ojciec rodziny lub najstarszy jej członek.

"Na początku śniadania wielkanocnego ojciec rodziny lub najstarsza osoba w rodzinie mogą odmówić modlitwę" - mówił ksiądz Majewski. Przykładowy tekst modlitwy - wskazywał duszpasterz - można znaleźć na stronach internetowych wielu diecezji i parafii. "A jeżeli nie, to wystarczy po prostu pomodlić się jak przed posiłkiem. Można zmówić "Ojcze Nasz" i w ten sposób rozpocząć śniadanie wielkanocne" - dodał ksiądz Majewski.

W czasie Wielkiego Postu na antenie Programu 1 Polskiego Radia można posłuchać rekolekcji, które głosi ojciec Wacław Oszajca. Jutro po 8.00 Polskie Radio zaprasza na kolejny odcinek cyklu.

Polskie Radio zaprasza również do słuchania transmisji niedzielnej Mszy Świętej z Bazylii Świętego Krzyża w Warszawie. W czasie epidemii koronawirusa radiowa Jedynka, poza Mszą o 9.00. wprowadziła także dodatkową transmisję o 19.00. W trakcie Eucharystii kazanie wygłosi ksiądz Henryk Zieliński, redaktor naczelny Tygodnika "Idziemy". Będzie to trzecia część rekolekcji zatytułowanych "Choroba ta nie prowadzi do śmierci".
"Na początku śniadania wielkanocnego ojciec rodziny lub najstarsza osoba w rodzinie mogą odmówić modlitwę" - mówił ksiądz Majewski. Przykładowy tekst modlitwy - wskazywał duszpasterz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty