Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To trudny czas, a każdy reaguje na to inaczej. Ważne, żeby okazywać sobie i innym życzliwość - mówili goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór". W ten sposób komentowali zachowania i uczucia, jakie pojawiają się w ludziach w czasie epidemii.
Psycholog Michał Kawecki mówił, że musimy okazywać ogromne zrozumienie innym, ale także sobie. - Ludzie mają prawo, skoro są ograniczeni w ruchach i mają ograniczoną przestrzeń, do swoich zachowań emocjonalnych. Ludzie różnie reagują. Jedni są silniejsi, drudzy są słabsi. Starajmy się mimo wszystko spoglądać w swoje wnętrze, widząc tam zarówno piękno, ale czasem zachowania brzydkie - powiedział Kawecki.

- Przez wiele lat żyliśmy w poczuciu bezpieczeństwa, które teraz zostało naruszone. Każdy sobie z tym inaczej radzi, dlatego pojawiają się też negatywne i agresywne reakcje - dodawała dr Marta Żerkowska-Balas, socjolog z Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego w Warszawie. - Świadczą o tym, że nie do końca jesteśmy w stanie poradzić sobie z tą bieżącą sytuacją, bo negatywne reakcje na objawy choroby, również negatywne reakcje na osoby pochodzące z krajów azjatyckich świadczą też o ogromnym napięciu i stresie, z jakim społeczeństwo musi sobie radzić.

NFZ rozpoczął emisję rozmów z psychoterapeutą, które ma być wparciem psychologicznym w czasie epidemii. Emisja na kanale YouTube Akademia NFZ. Przez 10 kolejnych dni publikowane będą krótkie, 10-minutowe filmy. Każdy odcinek będzie poświęcony innemu zagadnieniu.
Psycholog Michał Kawecki mówił, że musimy okazywać ogromne zrozumienie innym, ale także sobie.
Pojawiają się też negatywne i agresywne reakcje - dodawała dr Marta Żerkowska-Balas, socjolog z Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego w Warszawie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty