Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wojewoda na razie nie komentuje sprawy listu, jaki do rządu wysłał wiceprezydent Szczecina.
Krzysztof Soska, w imieniu Euroregionu Pomerania, zaapelował do Mateusza Morawieckiego, aby znaleźć rozwiązanie dla tych, którzy przez zamknięcie granic nie mogą dojeżdżać do pracy - tak z Polski, jak z Niemiec.

Soska mówił o tym w "Kawiarence politycznej" Radia Szczecin. - Czym się różni szczecinianin, który jeździ do pracy w Stargardzie np. do strefy czy do Goleniowa od tego szczecinianina, który jeździ do Pasewalku czy do Schwedt? - pytał wiceprezydent Szczecina.

W mediach wojewoda na razie nie komentuje sprawy - za to w poniedziałek w "Rozmowach pod krawatem" szef miejskich radnych KO Łukasz Tyszler przyznał, że z przedstawicielem rządu o tej sprawie rozmawiał.

- Znam w tej sprawie stanowisko pana wojewody Tomasz Hinca. Miałem okazję z nim rozmawiać i wiem, że jest dość zdecydowany w swojej opinii, którą przekazywał panu premierowi Morawieckiemu. Był zdecydowanie przeciwny luzowaniu tych przepisów mówiąc że, i poniekąd pewnie trochę racji ma w tej kwestii, że te osoby mogłyby być przenosicielami zakażenia - tłumaczy Tyszler.

Od 20 kwietnia wprowadzono złagodzone zasady zachowania w dobie epidemii, między innymi otwarte są lasy czy można wpuścić więcej klientów do sklepu. Na razie nie wiadomo, kiedy można liczyć na otwarcie granicy państwa.
Krzysztof Soska, w imieniu Euroregionu Pomerania zaapelował do Mateusza Morawieckiego, aby znaleźć rozwiązanie dla tych, którzy przez zamknięcie granic nie mogą dojeżdżać do pracy - tak z Polski, jak z Niemiec.
W mediach wojewoda na razie sprawy nie komentuje - za to w poniedziałek w "Rozmowach pod krawatem" szef miejskich radnych KO Łukasz Tyszler przyznał, że z przedstawicielem rządu o tej sprawie rozmawiał.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty