Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Najgorsze, co może się teraz Polsce przytrafić to kryzys polityczny. Wybory należy przeprowadzić możliwie jak najszybciej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" ekonomista, profesor Witold Modzelewski.
W ocenie naukowca stabilność polityczna sprzyja stabilności gospodarczej Polski.

- Wybory trzeba przeprowadzić w możliwie najszybszym terminie po to, żeby nie zaogniać kryzysu politycznego, który jeszcze nie nastąpił, ale może nastąpić na tym tle. Nasz państwowy ustrój jest taki, ze prezydent jest niezbędnym uczestnikiem procesu rządzenia władzy wykonawczej, bez niego żadnej ustawy nie będzie, jego legitymacja musi mieć charakter demokratyczny - podkreślił prof. Modzelewski.

Jak tłumaczył wiceminister finansów właśnie teraz zarówno Polska jak i Unia Europejska starają się zapobiegać skutkom kryzysu ekonomicznego.

W tej sytuacji szczególnie ważna jest ciągłość władzy zaangażowanej w tworzenie prawa i koordynującego działania z Brukselą.
Nasz państwowy ustrój jest taki, ze prezydent jest niezbędnym uczestnikiem procesu rządzenia władzy wykonawczej, bez niego żadnej ustawy nie będzie, jego legitymacja musi mieć charakter demokratyczny - podkreślił prof. Modzelewski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty