Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Elektrownia Dolna Odra. Fot. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna
Elektrownia Dolna Odra. Fot. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna
Elektrownia Dolna Odra zabezpieczona przed epidemią koronawirusa. W zakładzie wprowadzono specjalne procedury, pracownicy mają mierzoną temperaturę, na bramach zamontowano kamery termowizyjne.
- Jesteśmy zakładem szczególnego znaczenia dla państwa - mówi dyrektor Elektrowni Dolna Odra Piotr Litwin. - Zakupiliśmy dla wszystkich środki ochrony osobistej. Mamy 180 tysięcy maseczek, 140 tysięcy rękawic. Mamy dwa tysiące kombinezonów, środki dezynfekcyjne do rąk i do powierzchni w ilości wystarczającej obecnie na najbliższą przyszłość, ponieważ myślę, że ten wirus nie opuści nas tak szybko.

W zakładzie cały czas prowadzone są ćwiczenia dla pracowników, które mają pomóc w zagrożeniu epidemią.

- Na podstawie tych procedur przeprowadziliśmy specjalne symulacje zakładając, że zarażeniu uległ np. dyżurny inżynier ruchu, czyli osoba wiodąca w elektrowni i te symulacje doskonalimy, patrzymy, co jeszcze moglibyśmy ulepszyć, poprawić. Kolejna symulacja już zawiera eliminację tych niedociągnięć.

Elektrownia Dolna Odra zatrudnia 1370 osób.
Jesteśmy zakładem szczególnego znaczenia dla państwa - mówi dyrektor Elektrowni Dolna Odra Piotr Litwin.
W zakładzie cały czas prowadzone są ćwiczenia dla pracowników, które mają pomóc w zagrożeniu epidemią.

Dodaj komentarz 9 komentarzy

"Elektrownia Dolna Odra zatrudnia 1370 osób". I ma się bardzo dobrze. A jeszcze niedawno PO chciało elektrownię zlikwidować.
Spoko, jeszcze chwilę rząd będzie rozbudowywać elektrownie Ostrołęka i akcje PGE będą za grosze i trzeba będzie szukać oszczędności. Choć po wyborcy PiS nie spodziewam się że będzie znał podstawowe prawa ekonomii.
Elektrownia w Ostrołęce będzie realizowana, ponieważ ta inwestycja jest niezbędna do stabilności systemu energetycznego w północno-wschodniej Polsce. Elektrownia mogłaby powstać dawno, gdyby nie zaniechania rządu PO-PSL.
Nie będzie rozbudowywana, tylko jest rozbudowywana. A jak jest rozbudowywana? Po PiSowsku oczywiście, już jest miliard złotych straty, ale kto by się przejmował marnotrawstwem publiczych pieniędzy, prawda? Oczywiście- to wina Tuska że PiS nie potrafi prowadzić dużych inwestycji. Jak tam akcje PGE, KGHM, PKO SA, Alioru i innych? już są za drobne czy pis jeszcze bardziej obniży wartość tych spółek?
Do czasu światowej pandemii akcje całkiem nieźle. Również nieźle rafineria Możejki, Przewozy Regionalne, PGG, PŻM, czy LOT, które za PO przynosiły ogromne straty i stały na skraju bankructwa. "Mistrzowie" z PO byli tak "sprawnymi biznesmenami", że potrafili nawet sprzedać zagranicznemu kapitałowi przynoszące zyski POLSKIE Koleje Linowe. A był to tylko czubek góry lodowej. W latach kiedy premierem był Tusk władze dokonały wyprzedaży majątku skarbu państwa za łączną kwotę 58,6 mld zł (prywatyzowano m.in. banki, kopalnie czy zakłady produkcyjne). Traciliśmy w ten sposób trwały i przynoszący gigantyczne zyski majątek, a pieniądze jakie dostaliśmy w zamian topiliśmy w dziurze budżetowej. O skali tej wyprzedaży niech świadczy fakt, że po odsunięciu od władzy ekipy Tuska przychody z prywatyzacji spadły KILKUSETKROTNIE! Mimo, iż zyski z tytułu prywatyzacji sięgały wielu miliardów złotych, to ekipie PO-PSL nigdy realnie nie udało się ograniczyć deficytu budżetowego. Skumulowana dziura budżetowa w ciągu 8 lat rządów Tuska i Kopacz wyniosła 263 miliardy złotych. Warto przy tym odnotować, że nie funkcjonował wówczas żaden program typu 500+, a podatki i obciążenia publiczno-prawne podnoszono regularnie. Dopiero po przejęciu władzy przez PiS nominalny deficyt budżetowy zaczął spadać. Z innych przykładów "gospodarności" PO-PSL można przypomnieć najdroższe autostrady i drogi ekspresowe w Europie wybudowane za ich rządów; jeden km na koniec 2012 r. kosztował u nas ok. 10 mln euro, podczas gdy w Niemczech ok. 8,2 mln euro, a Słowenii - 7,3 mln euro. No i oczywiście chyba najbardziej zapamiętany przykład niszczenia finansów państwa przez PO. Afera vatowska, w której przy całkowitej obojętności i bierności "rządzących" z PO państwo, czyli my wszyscy, zostało okradzione na 250 miliardów. Za tę kwotę można by realizować przez 10 lat program 500+, albo zbudować ponad 20 tysięcy kilometrów dróg ekspresowych.
Oczywiście to kłamstwo że akcji spadaja od marca, ale czego się po pisowcu spodziewać... wystarczy sprawdzić wykresy wartości Aliora przed i po nacjonalizacji, PKO tak samo wygląda, akcje PGE spadają od 3 lat, Orlen z ogromną stratą za zeszły rok. Dalej chcesz zaklinać rzeczywistość? Jakie są łącznie straty wartości spółek skarbu państwa przez ostatnie 5 lat? Średnio każda straciła 25% A z tą mafią? Gdzie siedzą ci mafiozi vatowscy? Możesz wskazać więzienia? Śmieszne jest rozliczanie rządów PO 5 lat po kadencji. Już dwa razy wyborcy rozliczyli ich negatywnie. Ale teraz rządzi PiS i pora na rozliczanie PiSu. Deficyt zaczyna spadać przez kreatywna księgowość gdzie część długu jest ukrywana w obligacjach. Ile kosztuje teraz 1km autostrady? Więcej czy mniej jak 5 lat temu? Albo więcej- ile rocznie buduje się dróg A/S, a ile robiło 6 lat temu? Wiesz że kupno maseczek przez ministerstwo zdrowia od instruktora narciarstwa było po części karuzela vatowska? Że gdyby tak samo maseczki kupiła prywatna firma to była by już ścigana przez Urząd Skarbowy?
Nowak, sztab wyborczy PO. Wiem, że jesteś pod wrażeniem. Na mnie to co zrealizował PiS i porównanie z tym co zrobiło, lub nie zrobiło PO, też robi wrażenie. Mafie vatowskie, te którym przyzwolił Tusk okraść budżet na 250 miliardów i które systematycznie likwiduje PiS i których ludzie idą do więzień. Niestety, albo stety jest tak, że aby zarobić pieniądze, najpierw trzeba je zainwestować. I taka jest różnica, że za PO nie było programów prospołecznych wzorowanych na cywilizowanych państwach, był za to duży deficyt budżetowy. Za PiS natomiast mamy programy prospołeczne i wysoki wzrost gospodarczy z jeszcze do niedawna, czyli do światowej pandemii, nadwyżką budżetową. Inwestycje Tuska? Niby jakie? Masz na myśli trochę najdroższych w Europie autostrad wybudowanych naprędce na Euro? Czy też zainicjowaną przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego budowę gazoportu? Znowu bajki powtarzasz. "Zaoszczędzone" za Tuska :) Niezły żart. Ciekawe co i kiedy? Posterunki policji? Urzędy pocztowe? Dodatek pogrzebowy? Tusk zadłużył Polskę bardziej niż Gierek, a pomimo tego pozostawił po sobie ogromny deficyt budżetowy. Jeżeli pytasz o złoto, to obecnie mamy w Polsce rekordowe jego rezerwy.
Poprzedni wpis miał być gdzie indziej. Ciekawe, gdzie mówiłem o marcu? Pandemia światowa miała początek pod koniec ubiegłego roku. Poszukaj sobie o likwidowanych mafiach vatowskich i ich ludziach wsadzanych do więzienia, mi szkoda czasu. Sprawdziłem Orlen, w 2019 roku osiągnął zysk operacyjny na poziomie 9,4 mld zł oraz zysk netto w wysokości 4,5 mld zł. Po tej konfrontacji z twoją teorią wyssaną z palca na temat Orlenu reszty nie widziałem sensu sprawdzać. W ciągu ostatnich czterech lat od 2016 do 2019 roku zysk netto koncernu wyniósł łącznie ponad 23 mld zł. W 2019 roku oddano do użytku 438 km dróg ekspresowych. W 2013 oddano do użytku 298 km autostrad i dróg ekspresowych.
Nie pytałem się ile dróg jest oddanych do użytku bo w wyniku za 2019 rok chwalisz się tutaj min o S6 która zatwierdziła PO:) za 2020 już takie nie będzie to takie spektakularne. pytałem ile jest obecnie w budowie, ta liczba jest już mniej wygodna dla obecnej władzy. Ok, z Orlenem masz rację. Chodziło mi o ten rok, za pierwsze 3 miesiące jest że stratą 2.2 mld. Reszty nie komentujesz bo to czysta prawda co napisałem, każdy może to sobie sprawdzić:) PGE, Alior, PKO SA, KGHM, ENERGA, każdy myślący może sobie to sprawdzić i samemu wyciągnąć wnioski. co do wpisu którego tutaj miało nie być, cóż ciekawe to spojrzenie że wysokość socjalu determinuje bogactwo społeczeństwa. Ja zamiast ryby wolał bym wędkę, czyli wyższa kwota wolna od podatku, obniżenie VATu, itp. mówiąc w skrócie chciałbym żeby PiS i prezydent Duda dotrzymali swoich obietnic wyborczych :)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty