Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Polimery Police”. Fot. Grupa Azoty Police
Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Polimery Police”. Fot. Grupa Azoty Police
Prezydent Rzeczypospolitej odwiedzi dziś Pomorze Zachodnie. Andrzej Duda będzie gościem specjalnym Grupy Azoty Polyolefins. To spółka, która realizuje jedno z najważniejszych zadań w europejskiej branży chemicznej – „Polimery Police”.
Inwestycja, która ma strategiczne znaczenie dla polskiej gospodarki właśnie wchodzi w kolejną fazę realizacji. Przewodnikiem prezydenta będzie prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki. Polimery Police to zadanie, którego wartość szacuje się na ponad 6 miliardów złotych. Przy jego budowie znaczącą rolę odgrywa m.in. południowokoreański koncern Hyundai. Dlatego też na placu budowy pojawi się również ambasador Sun Mira. Polimery Police będą produkowały polipropylen. Materiał, który może zostać wykorzystany do tworzenia chociażby zabawek, elementów samochodów, kabli i przewodów. To między innymi dlatego, budowę próbował zablokować jeden z rosyjskich udziałowców Grupy Azoty i jest ona niemile widziana także w Niemczech.

Wizyta prezydenta w Policach to nie jedyna dobra informacja dla regionu. W porcie lotniczym Szczecin – Goleniów spotkają się bowiem Jacek Sasin, wicepremier i szef ministerstwa aktywów państwowych, Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego i Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski. Jak udało się nieoficjalnie ustalić Radiu Szczecin, rozmowy będą dotyczyły inwestycji w najdalej na zachód położony port lotniczy w Polsce. Jeszcze pięć lat temu przymierzano się do sprzedaży Państwowych Portów Lotniczych – dziś, aby sprostać wymaganiom rynku PPL, muszą inwestować.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty