Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Demonstracja w Mińsku. źródło: https://pixabay.com/pl/5512944/(CC0 domena publiczna)
Demonstracja w Mińsku. źródło: https://pixabay.com/pl/5512944/(CC0 domena publiczna)
Suwerenna i niepodległa Białoruś jest polską racją stanu - mówił minister Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w "Rozmowie pod krawatem".
Pytany o zaangażowanie prezydenta Andrzeja Dudy w rozwiązanie konfliktu między tamtejszą władzą a społeczeństwem obywatelskim na Białorusi Mucha podkreślał, że polskie władze na bieżąco monitorują sytuację.

- To są rzeczy bardzo wrażliwe, ale prezydent jest na bieżąco w kontakcie z nowym ministrem spraw zagranicznych, panem prof. Rauem. Te sprawy są szczególną troską pałacu prezydenckiego i polskiego rządu. Polską racją stanu jest suwerenna, niepodległa Białoruś. To jest też szczególną troską polską, ale też państw bałtyckich, żeby wzmacniać państwowość białoruską - zaakcentował Paweł Mucha.

Prezydencki minister zwracał także uwagę na inicjatywę Polski i państw bałtyckich, aby podejmować kwestie związane z sytuacją na Białorusi na forum instytucji Unii Europejskiej.
- Polską racją stanu jest suwerenna, niepodległa Białoruś. To jest też szczególną troską polską, ale też państw bałtyckich, żeby wzmacniać państwowość białoruską - zaakcentował Paweł Mucha.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty