Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Lotnisko w Goleniowie jest zabezpieczone finansowo na 7 miesięcy działania - mówił w poniedziałek prezes firmy podczas posiedzenia Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego. Spółka czeka też na rządowe pieniądze, które pokryją straty z powodu pandemii.
Według jednego z udziałowców portu lotniczego Szczecin-Goleniów marszałka województwa Olgierda Geblewicza, tylko pomoc finansowa jego oraz drugiego udziałowca - miasta Szczecin - zapewnia funkcjonowanie lotniska.

- Gdybyśmy się zachowali biernie, to lotnisko w czerwcu już nie miałoby na wypłaty - mówił Geblewicz.

Jak mówił polityk PO, gdy inne kraje z sukcesem lobbowały w Komisji Europejskiej, polski rząd wciąż nie pokrył strat lotniska z tytułu pandemii. Z kolei w TVP Szczecin wiceminister Marcin Horała zapewniał, że czeka na decyzję Brukseli.

- Jak tylko ta decyzja będzie, pieniądze są przygotowane, rozporządzenie jest gotowe - mówił Horała.

Politycy PiS zwracają uwagę, że w myśl umowy to samorząd finansuje bieżącą działalność lotniska. Tak zrobił Szczecin. Prezes firmy Maciej Dziadosz mówi, że dzięki temu wsparciu ma pieniądze na funkcjonowanie.

- To są środki, które zabezpieczą nas na funkcjonowanie na siedem miesięcy - mówi Dziadosz.

Osobną kwestią są pieniądze na inwestycje w Goleniowie, ponad 100 milionów złotych. Jak podkreśla przedsiębiorstwo Polskie Porty Lotnicze, strona samorządowa doskonale wie, że tu również zgodę musi wydać Komisja Europejska.
Relacja Andrzeja Kutysa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty